Kde sa môžu v Košiciach zoznamovať seniori? A kde mladí?

Kde sa môžu v Košiciach zoznamovať seniori? A kde mladí?

Zoznamovanie ľudí v dôchodkovom veku a mladých sa líši v niekoľkých základných aspektoch. Seniori majú často iné záujmy a priority ako mladí ľudia. Seniorov zaujíma predovšetkým zdravie, cestovanie, spoločenský život a kultúra. Zatiaľ čo mladí ľudia sa zaujímajú hlavne o školu, prácu, svoje koníčky a cestovanie. Ani u nich ale nie je spoločenský alebo kultúrny život zabúdaný. Ľudia v dôchodkovom veku majú za sebou viac životných skúseností a majú viac voľného času. Mladí ľudia nemajú naopak toľko životných skúseností, ale sú otvorenejší novým veciam a skúsenostiam. Vďaka škole a práci majú na rozdiel od seniorov menej voľného času. Aj napriek týmto rozdielom sú však ľudia všetkých vekových kategórií schopní nájsť lásku a vytvoriť si trvalý partnerský vzťah.

Seniori

Seniori sa môžu v Košiciach zoznamovať na rôznych miestach. Všeobecne platí, že najvhodnejšími miestami, kde sa seniori bežne schádzajú, sú napríklad:

Seniorské kluby

Seniorské kluby ponúkajú rôzne aktivity pre seniorov - spoločenské hry, kurzy, výlety alebo akcie. Na týchto akciách sa seniori môžu stretnúť s ľuďmi rovnakého veku, rovnakých záujmov a bližšie sa zoznámiť.

Voľnočasové centrá

Voľnočasové centrá tiež ponúkajú rozličné aktivity pre všetky vekové kategórie, vrátane seniorov.

Kultúrne akcie

Kultúrne akcie, ako sú divadelné predstavenia, koncerty alebo výstavy, sú tiež vhodným miestom na zoznámenie seniorov. V Košiciach sa konajú pravidelne koncerty a divadelné predstavenia pre seniorov, ktoré organizuje Košické kultúrne stredisko. Každoročne v júni sa potom koná v Košiciach Festival seniorov. V septembri sa potom koná Medzigeneračný festival.

Mladí ľudia

Mladšia generácia sa môže v Košiciach zoznamovať napríklad tu:

Bary a kluby

Bary a kluby sú tradičným miestom na zoznámenie mladých ľudí a študentov. V Košiciach nájdete nespočetné množstvo barov a klubov, v ktorých si môžete užiť rôzne hudobné žánre.

Školy a univerzity

Školy a univerzity sú tiež ideálnym miestom na zoznámenie mladých ľudí. V školách sa mladí ľudia môžu stretnúť nielen pri spoločných hodinách, ale aj pri rôznych školských aktivitách – študentské plesy, festivaly... V Košiciach sa nachádza niekoľko vysokých škôl. Na svoje si teda prídu študenti mnohých odborov.

Športové akcie

Športové akcie patria tiež medzi časté miesta, kde sa môžu zoznamovať mladí.


Samozrejme je možné zoznámiť sa aj na iných miestach, napríklad na ulici, v knižnici, mestskej hromadnej doprave alebo v práci. Záleží len na tom, kde sa cítite dobre a kde máte šancu stretnúť niekoho, kto sa vám bude páčiť.

Pokiaľ vás nenapadá, ako vyraziť v Košiciach na prvú schôdzku, inšpirujte sa našimi tipmi na prvé rande!

 


Podobné články

Ako si (ne) pokaziť rande

Je pre vás randenie nočnou morou, alebo mu skrátka len nerozumiete? Hry a triky, ktoré používali naši predkovia, sú už takmer zabudnuté. Aj tak sa ale pri randení môžete dopustiť niekoľkých chýb, ktoré nakoniec skazia celý váš potenciálny vzťah. Čomu sa teda radšej počas randenia vyhnúť?

Kedy predstaviť partnera priateľom?

Našli ste si nového partnera? Je úplne úžasný a nemôžete sa dočkať, až ho predstavíte svojim priateľom? Je pre vás veľmi dôležité, aby vám ho "schválili"? Len si predstavte, ako nepríjemné by bolo, keby sa im nepáčil a vy by ste potom riešili dilemu, ako to urobiť keď budete mať s priateľmi nejakú spoločnú akciu. Či na ňu ísť s partnerom alebo radšej bez. Poradíme vám, ako a kedy im vášho partnera predstaviť.

Kam ju vziať na prvé rande?

Miesto, kam vezmete partnerku na vaše prvé spoločné rande, je dôležitejšie, než sa môže na prvý pohľad zdať. Preto to väčšina mužov často rieši dlho dopredu, kam svoju "partnerku" na rande vziať. Odpoveď je zdanlivo jednoduchá. Chce to miesto, kde nebude nuda a zároveň miesto, kde bude priestor na porozprávanie sa a vzájomné spoznanie. Máme pre vás pár osobitých tipov, tak ich využite!

Internetové loviská: 5 tipov, ako najviac zaujať

Ste na internetovej zoznamke už nejaký ten piatok, ale stále sa vám úplne nedarí? Alebo naopak, nemáte chuť stále niekoho hľadať a radi by ste, aby teraz začali oslovovať používatelia skôr vás, než vy ich? Máme pre vás 5 tipov, čo robiť, respektíve nerobiť.

Prírodným zákonom neutečiete alebo ako spoznáte, že sa niekomu páčite?

Padol vám do oka váš kolega v práci, alebo slečna, s ktorou sa každé ráno stretávate v električke? Chcete vedieť, či sú tieto pocity vzájomné? Stačí pozorovať! Príroda nás vybavila vlastnými rituálmi, ktoré používame na pritiahnutie pozornosti partnera. Ako spoznáte, že sa niekomu páčite? Prečítajte si v článku!

Vylepšite svoj profil na zoznamke!

Na internete trávite čím ďalej tým viac času. V práci i mimo nej. Je preto prirodzené, že na ňom často hľadáte aj lásku. Chcete sa prvýkrát prihlásiť na zoznamku a neviete, ako vytvoriť svoj profil? Poradíme vám, ako ho vytvoriť, aby ste mali čo najväčší úspech a čo najmenej problémov.

Najnovšie články