Kde sa môžu v Košiciach zoznamovať seniori? A kde mladí?

Kde sa môžu v Košiciach zoznamovať seniori? A kde mladí?

Zoznamovanie ľudí v dôchodkovom veku a mladých sa líši v niekoľkých základných aspektoch. Seniori majú často iné záujmy a priority ako mladí ľudia. Seniorov zaujíma predovšetkým zdravie, cestovanie, spoločenský život a kultúra. Zatiaľ čo mladí ľudia sa zaujímajú hlavne o školu, prácu, svoje koníčky a cestovanie. Ani u nich ale nie je spoločenský alebo kultúrny život zabúdaný. Ľudia v dôchodkovom veku majú za sebou viac životných skúseností a majú viac voľného času. Mladí ľudia nemajú naopak toľko životných skúseností, ale sú otvorenejší novým veciam a skúsenostiam. Vďaka škole a práci majú na rozdiel od seniorov menej voľného času. Aj napriek týmto rozdielom sú však ľudia všetkých vekových kategórií schopní nájsť lásku a vytvoriť si trvalý partnerský vzťah.

Seniori

Seniori sa môžu v Košiciach zoznamovať na rôznych miestach. Všeobecne platí, že najvhodnejšími miestami, kde sa seniori bežne schádzajú, sú napríklad:

Seniorské kluby

Seniorské kluby ponúkajú rôzne aktivity pre seniorov - spoločenské hry, kurzy, výlety alebo akcie. Na týchto akciách sa seniori môžu stretnúť s ľuďmi rovnakého veku, rovnakých záujmov a bližšie sa zoznámiť.

Voľnočasové centrá

Voľnočasové centrá tiež ponúkajú rozličné aktivity pre všetky vekové kategórie, vrátane seniorov.

Kultúrne akcie

Kultúrne akcie, ako sú divadelné predstavenia, koncerty alebo výstavy, sú tiež vhodným miestom na zoznámenie seniorov. V Košiciach sa konajú pravidelne koncerty a divadelné predstavenia pre seniorov, ktoré organizuje Košické kultúrne stredisko. Každoročne v júni sa potom koná v Košiciach Festival seniorov. V septembri sa potom koná Medzigeneračný festival.

Mladí ľudia

Mladšia generácia sa môže v Košiciach zoznamovať napríklad tu:

Bary a kluby

Bary a kluby sú tradičným miestom na zoznámenie mladých ľudí a študentov. V Košiciach nájdete nespočetné množstvo barov a klubov, v ktorých si môžete užiť rôzne hudobné žánre.

Školy a univerzity

Školy a univerzity sú tiež ideálnym miestom na zoznámenie mladých ľudí. V školách sa mladí ľudia môžu stretnúť nielen pri spoločných hodinách, ale aj pri rôznych školských aktivitách – študentské plesy, festivaly... V Košiciach sa nachádza niekoľko vysokých škôl. Na svoje si teda prídu študenti mnohých odborov.

Športové akcie

Športové akcie patria tiež medzi časté miesta, kde sa môžu zoznamovať mladí.


Samozrejme je možné zoznámiť sa aj na iných miestach, napríklad na ulici, v knižnici, mestskej hromadnej doprave alebo v práci. Záleží len na tom, kde sa cítite dobre a kde máte šancu stretnúť niekoho, kto sa vám bude páčiť.

Pokiaľ vás nenapadá, ako vyraziť v Košiciach na prvú schôdzku, inšpirujte sa našimi tipmi na prvé rande!

 


Podobné články

Vymeňte samotu za život vo dvojici!

Ľudí žijúcich osamote neustále pribúda. Okrem tých, ktorým sa doposiaľ nepodarilo do svojich tridsiatich piatich rokov s nikým zoznámiť, sa môžeme stretnúť aj s ľuďmi, ktorí sú sami z iného dôvodu. Tým môže byť napríklad to, že sa ich manželstvo príliš nevydarilo a skončilo rozvodom alebo to, že jeden z partnerov náhle zomrel a dotyčný ovdovel. Samota je pre ľudí väčšinou veľmi skľučujúca a môže so sebou prinášať aj celú radu psychických problémov. Ako sa vymaniť zo samoty?

Ako zapôsobiť na chlapcov?

Chcete sa zoznámiť s chalanom, ktorý sa vám páči a neviete, ako na to? Poradíme vám!

Ako sa zmenilo randenie za posledných desať rokov?

V USA nedávno prebehla zaujímavá anketa. Boli napísané otázky, týkajúce sa randenia a najúčinnejších "baliacich techník". Ankety sa zúčastnili len osoby pod 20 rokov a osoby vo vekovej skupine 30 - 40 rokov. Cieľom tejto ankety bolo zistiť, či aj randenie podlieha móde. A výsledok? Áno! Pozrite sa, aké najväčšie zmeny randenia prinieslo.

Silvestrovské zoznámenie

Ako oslávime koniec roku 2022 nikto z nás do poslednej chvíle pravdepodobne nebude vedieť. Vzhľadom k ľudskej povahe si ale určite neodpustíme aspoň malé oslavy s rodinou alebo priateľmi.  Je teda lepšie sa na Silvestra pripraviť. Čo keď ale nemáte s kým príchod nového roku osláviť? Pozrite sa, ako sa môžete s niekým zoznámiť práve na Silvestra.

Urobte dojem na kamarátov svojho miláčika

Čaká vás zoznámenie s kamarátmi vášho partnera / vašej partnerky? Potom sa k nim správajte tak, ako sa správate k svojmu milému. Nepreháňajte, nerobte sa lepšími, než akými ste. Snažte sa s nimi vychádzať dobre. Priatelia sú pre život veľmi dôležití. Pýtate sa, ako na priateľov zapôsobiť?

Ako spoznať, že o vás stojí?

Randíte s mužom, ktorého máte už nejaký čas rada, ale stále neviete, na čom ste? Má vás aspoň trošku rád? Chce vás? Tyhle večné otázky pre vás iste musí byť ubíjajúce. Poradíme vám, ako jednoducho zistíte, či má o vás váš partner skutočný záujem alebo nie.

Najnovšie články

Kam ísť v Považskej Bystrici na obed alebo večeru?

V Považskej Bystrici sa nachádza mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú chutné a kvalitné jedlo a príjemné prostredie pre vaše prvé rande. Inšpirujte sa našimi 5 tipmi a užite si dokonalý gastronomický zážitok v spoločnosti vašej drahej polovičky.

6 tipov na rande v kaviarni v Považskej Bystrici

Hľadáte útulnú a príjemnú kaviareň v Považskej Bystrici, kde si dať prvé rande? Tu je niekoľko tipov s dobrým hodnotením.

Tipy na zoznamovanie v Považskej Bystrici pre rôzne vekové skupiny

V Považskej Bystrici existuje nespočetné množstvo miest a aktivít, ktoré môžu podporiť zoznamovanie ľudí všetkých vekových kategórií. Nižšie sme pre vás spísali niekoľko tipov na zoznamovanie mladistvých, ľudí stredného veku i seniorov.

Kam na športové (vonkajšie) rande v Považskej Bystrici?

V Považskej Bystrici a jej okolí nájdu milovníci športu a prírody veľa možností, ako si užiť aktívne rande v krásnom prostredí. Tu je niekoľko tipov, ktoré môžu obohatiť vaše prvé rande.

Originálne tipy na rande v Považskej Bystrici

Hľadáte niečo naozaj originálne pre vaše prvé rande v Považskej Bystrici? Nenechajte sa zlákať bežnými tipmi, ako je večera alebo kino a skúste niektorý z týchto netradičných nápadov.

10 tipov na kultúrne rande v Považskej Bystrici

Považská Bystrica ponúka mnoho možností pre kultúrne rande, či už máte radi umenie, históriu, hudbu alebo divadlo. Tu je 10 tipov, ktoré vám pomôžu naplánovať nezabudnuteľný deň (večer).