Tipy na kultúrne rande v Košiciach

Tipy na kultúrne rande v Košiciach

Kam v Košiciach za kultúrou?

Košice sú bohaté na kultúru a ponúkajú nepreberné množstvo možností na zoznámenie pre všetky vekové kategórie. Tu sú niektoré tipy:

Pre mladých ľudí

Tabačka Kulturfabrik je multifunkčné kultúrne centrum, ktoré ponúka širokú škálu podujatí, vrátane koncertov, divadelných predstavení, filmových projekcií a výstav. Je to skvelé miesto pre mladých ľudí, ktorí hľadajú dynamické a kreatívne prostredie.

Pre partnerov s deťmi

Košická ZOO je najväčšou zoologickou záhradou na Slovensku a je domovom pre viac ako 1000 zvierat. Je to skvelé miesto pre partnerov s deťmi, ktoré chcú stráviť deň v prírode a bližšie sa zoznámiť. Ideálne miesto, kde sa môžete rozprávať a kde si vaše deti nájdu zábavu.

Pre dospelých a seniorov

Východoslovenská galéria ponúka širokú škálu výstav z oblasti výtvarného umenia. Je to ideálne miesto pre dospelých a seniorov, ktorí majú záujem o umenie a kultúru.

Pre všetky vekové skupiny

Dóm svätej Alžbety je najvýchodnejšou gotickou katedrálou v Európe a je jednou z najznámejších pamiatok Košíc. Je to skvelé miesto pre všetky vekové skupiny, ktoré majú záujem o históriu a architektúru a nechcú tráviť svoje prvé stretnutie v kaviarni alebo vinárni alebo reštaurácii.

Národné divadlo v Košiciach je jedným z najvýznamnejších divadiel na Slovensku. Ponúka širokú škálu predstavení, od klasickej opery a baletu až po moderné divadlo. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Národné divadlo, odporúčame si vopred zakúpiť vstupenky na webových stránkach divadla alebo osobne v pokladni divadla.

Galéria umenia v Košiciach ponúka viac ako 10 000 umeleckých diel, vrátane obrazov, sôch, grafík, kresieb a fotografií. Stále expozícia galérie je venovaná umeniu od 19. do 21. storočia. Zahŕňa diela slovenských i zahraničných umelcov. Galéria organizuje aj rad dočasných výstav, ktoré sa zameriavajú na rôzne témy a umelcov. V minulosti sa tu konali výstavy venované napríklad súčasnému umeniu, fotografii, architektúre alebo designu.

Východoslovenské múzeum v Košiciach je jedným z najväčších a najstarších múzeí na Slovensku. Ponúka širokú škálu expozícií, ktoré sa venujú histórii, umeniu, prírode a kultúre regiónu. Stále expozícia múzea zahŕňa archeologické expozície, historické expozície, etnografické expozície i expozície prírody Karpát. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť múzeum, odporúčame vám si vopred prezrieť webové stránky múzea, aby ste sa dozvedeli, aké expozície sú práve k videniu.


Podobné články

Internetové loviská: 5 tipov, ako najviac zaujať

Ste na internetovej zoznamke už nejaký ten piatok, ale stále sa vám úplne nedarí? Alebo naopak, nemáte chuť stále niekoho hľadať a radi by ste, aby teraz začali oslovovať používatelia skôr vás, než vy ich? Máme pre vás 5 tipov, čo robiť, respektíve nerobiť.

7 tipov ako sa zoznámiť online

Online zoznamovanie je trend, ktorý stále narastá. Zoznámiť sa na internete je rovnako bežné, ako stretnúť niekoho v bare a mnoho ľudí túto možnosť preferuje. Úspora času, výber ľudí podľa rovnakých záujmov a možnosť spojiť sa s niekým, kto žije na opačnej strane mesta, láka ľudí k tomu, aby si vytvorili svoj online profil ešte dnes.

Nemýľte si online zoznamovanie s nákupom na internete!

Rozmach internetových zoznamiek pomohol mnohým hanblivým či zamestnaným ľuďom nájsť si ich životnú lásku. Práve internet ale skrýva aj isté nebezpečenstvá. Podľa psychológov a odborníkov na vzťahy, vedie prílišná jednoduchosť k tendencii, vyberať si partnera ako rožok v obchode.

Čo si všímať na prvom rande?

Premýšľate, či ste si vybrali tentokrát partnera / partnerku správne? Radi by ste ušetrili čas a sklamanie pre prípad, že by ste opäť siahli vedľa? Odhaliť podvodníka, alebo nesympatického človeka na prvý pohľad nie je ľahké. Prinášame vám však pár tipov, ako behom pár minút zistíte, s kým vlastne na schôdzke ste!

Ako spoznáte, že z vás nebude pár?

Máte kamaráta / kamarátku, ktorý / ktorá vás priťahuje? Sex s ním / s ňou je fajn, ale láska sa medzi vami neobjavila? Poradíme vám, ako spoznáte, že vy dvaja spolu pár tvoriť rozhodne nebudete!

Ako spoznať, že o vás stojí?

Randíte s mužom, ktorého máte už nejaký čas rada, ale stále neviete, na čom ste? Má vás aspoň trošku rád? Chce vás? Tyhle večné otázky pre vás iste musí byť ubíjajúce. Poradíme vám, ako jednoducho zistíte, či má o vás váš partner skutočný záujem alebo nie.