11 tipov na prvé rande v Bratislave

11 tipov na prvé rande v Bratislave

Bratislava je krásne a živé mesto, ktoré ponúka mnoho príležitostí na zoznamovanie ľudí. Môžete sa stretnúť s novými ľuďmi na rôznych akciách, ako sú koncerty, divadelné predstavenia, výstavy alebo športové podujatia. Môžete tiež využiť online zoznamky alebo aplikácie.

Prechádzka po Starom Meste

Staré Mesto v Bratislave je plné histórie a kultúry. Prechádzka po jeho úzkych uličkách, návšteva Bratislavského hradu alebo Modrého kostola môže byť romantickým a zároveň zaujímavým začiatkom rande.

Návšteva kaviarne

Bratislava má mnoho útulných kaviarní, kde si môžete v pokoji popíjať kávu a spoznávať sa. Určite vyskúšajte niektorú z kaviarní na Dunajskej ulici alebo v okolí Hlavného námestia.

Večera v reštaurácii

Bratislava je známa svojou vynikajúcou gastronómiou. Vyberte si niektorú z miestnych reštaurácií a vychutnajte si spoločnú večeru. Môžete vyskúšať tradičnú slovenskú kuchyňu alebo si vybrať z množstva medzinárodných reštaurácií.

Návšteva koncertu alebo divadla

Ak máte radi kultúru, môžete navštíviť niektoré z mnohých koncertov, divadelných predstavení alebo filmových premiér, ktoré Bratislava ponúka.

Prechádzka po nábreží Dunaja

Romantika na brehu rieky je vždy dobrý nápad. Ideálne bude, keď začnete prechádzku pri Michalskej bráne a prejdete sa až k Prístavnému mostu. Môžete sa prejsť po promenáde, zastaviť sa na kávu alebo obed v niektorej z mnohých bratislavských reštaurácií alebo kaviarní, alebo si len tak vychutnať výhľad na mesto.

Pohľad na mesto z Bratislavského hradu

Bratislavský hrad je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií na Slovensku. Nachádza sa na kopci nad mestom a ponúka nádherný výhľad na Dunaj a celé mesto. Hrad je tiež domovom mnohých historických budov a pamiatok. Hlavnou atrakciou hradu je bývalý kráľovský palác. Ďalšou zaujímavosťou na hrade je Korunná veža, ďalej potom celý rad ďalších historických budov, vrátane katedrály sv. Martina, hradná kaplnka a bývalého arcibiskupského paláca. V areáli hradu sa môžete vidieť aj niekoľko múzeí a galérií. Medzi ne patrí Slovenské národné múzeum, Múzeum mesta Bratislavy a Galéria mesta Bratislavy.

Návšteva historického centra

Bratislava je krásne historické mesto s mnohými pamiatkami. Môžete sa prejsť po Starom Meste, navštíviť Bratislavský hrad, Michalskú bránu alebo niektoré z ďalších historických budov: Františkánsky kostol, Primaciálny palác, Stará radnica, Dóm sv. Martina. Tieto budovy sú skvelým spôsobom, ako spoznať históriu a kultúru Bratislavy. Ponúkajú jedinečnú príležitosť sa dozvedieť viac o minulosti mesta a jeho ľuďoch.

Výlet na Devín

Devín je historické mesto na sútoku Dunaja a Moravy. Pokiaľ sa chystáte na prvé rande na Devín, je dobré si ho naplánovať vopred. Môžete si rezervovať obed v reštaurácii alebo si kúpiť lístky do múzea. Môžete si tiež zistiť, kedy je otvorený hrad a či sa počas vašej schôdzky konajú nejaké kultúrne podujatia. Hradby ponúkajú nádherný výhľad na Dunaj a okolitú krajinu. Výlet na Devín môže byť skvelým spôsobom, ako sa spoznať a vytvoriť si krásne spoločné spomienky.

Návšteva múzeí alebo galérií

Bratislava má množstvo múzeí a galérií, ktoré ponúkajú zaujímavé výstavy a programy. Navštíviť môžete napríklad Slovenské národné múzeum, Galériu mesta Bratislavy.

Návšteva barov alebo klubov

Pokiaľ máte radi nočný život, môžete sa vydať do niektorého z mnohých barov alebo klubov v Bratislave.

Piknik v parku

Ak je pekné počasie, môžete si pripraviť piknik a stráviť čas v jednom z mnohých bratislavských parkov. Sad Janka Kráľa alebo Horský park sú ideálne miesta na relax v prírode. Nezabudnite priniesť dobré jedlo a nápoje, deku na sedenie a možno aj nejakú hru na hranie na čerstvom vzduchu.


Samozrejme je najlepšie vybrať si miesto alebo aktivitu, ktorá bude vyhovovať obom partnerom. Pokiaľ sa navzájom nepoznáte veľmi dobre, môžete zvoliť niečo neutrálne, ako je prechádzka po meste alebo návšteva múzea. Pokiaľ sa už trochu poznáte, môžete zvoliť niečo aktívnejšie, ako je výlet na Devín alebo návšteva divadelného predstavenia. A ak už sa poznáte dobre, môžete zvoliť niečo romantickejšie, ako je piknik v parku alebo prechádzka pod hviezdami.

Prajem vám veľa šťastia na vašom prvom rande v Bratislave!

Podobné články

Originálne rande v Poprade

Chcete vymyslieť na prvé rande niečo originálnejšie a zábavnejšie ako je kino, divadlo, kaviareň, vináreň alebo večere v reštaurácii? Potom sa inšpirujte našimi tipmi!

Príťažlivosť nie je len o vzhľade

Americké romantické filmy sú toho plné. Triedny šampión si vybral za ženu tú najobyčajnejšie babu z triedy. Najväčšie krásavice z okolia chodia s úplne tuctovým mládencom. V živote to nie je príliš bežné. Niekedy sa však pozastavíte a čudujete sa, ako spolu dotyčná dvojica môže vôbec byť. Odpoveď je jednoduchá! Prítažlovosť nie je daná len vzhľadom. V čom inom teda môže spočívať oná povestná charizma?

ELITE Date na TV Prima NEWS radí, na čo si dať pozor pri zoznamovaní

Vzhľadom k tomu, že sa neustále množia prípady, kedy ľudia túžiaci po láske podľahnú sladkým rečiam podvodníkov a následne im pošlú na účet nemalé finančné čiastky, rozhodli sme sa, že budeme varovať užívateľov touto cestou.

Pravidlá zoznamovania na internete

Zoznamovanie cez klasické tlačené inzeráty už dávno nie je "IN". Fenoménom dnešnej doby sa stalo on-line zoznamovanie. Profil na zoznamke si už asi dokáže vytvoriť skoro každý. Internet sa stal nevyhnutnou súčasťou našich životov. Základmi práce s počítačom sa už naučili aj osoby, ktoré s ním nikdy nepracovali. So zmenou doby súvisia do istej miery aj nové "pravidlá zoznamovania". Pravidlá, ktorých by ste sa mali na zoznamkách držať, aby ste nezačali komunikovať s nejakým podvodníkom.

Tipy na kultúrne rande v Nitre

Nižšie vám prinášame 9 tipov na prvé rande v Nitre. Tieto tipy sú určené nielen pre milovníkov kultúry, umenia a histórie, ale aj osoby, ktoré chcú ísť na prvú schôdzku inam ako na šálku dobrej kávy alebo pohár vína.

Aké vety nezadané ženy nerady počujú?

Možno si hovoríte, čo to má spoločné so zoznamovaním. Bohužiaľ, niektoré z nasledujúcich viet počujú nezadané ženy často aj na rande! Takže pozor, páni. Toto totiž dokáže ženy vytočiť do nepríčetnosti a skôr než sa nazdáte, zostanete na schôdzke sám. Aj za cenu, že zase zostane nezadaná. Aj vy, dámy, sa nasledujúcim otázkam vyvarujte. Neklaďte ich ani svojim najlepším kamarátkam, sestrám, alebo kolegyniam.

Najnovšie články

5 tipov na originálne rande vo Zvolene

Pre tých z vás, ktorí hľadajú niečo naozaj originálne a nezabudnuteľné pre vaše prvé spoločné rande vo Zvolene, prinášame päť kreatívnych nápadov.

Tipy na vonkajšie rande vo Zvolene

Zvolen ponúka mnoho príležitostí pre aktívne a prírodou inšpirované rande. Nižšie uvedené tipy by mohli zaujať tých z vás, ktorí majú radi pohyb a chcú si užívať počas zoznamovania krásu prírody.

9 tipov na kultúrne rande vo Zvolene

Vo Zvolene a jeho okolí sa nachádza celý rad zaujímavých kultúrnych inštitúcií a zariadení, ktoré stoja za návštevu. Tu je niekoľko tipov na múzeá, divadlá, galérie, kiná, ktoré môžete v tomto meste navštíviť.

Tipy na zoznamovanie vo Zvolene pre rôzne vekové skupiny

Vo Zvolene existuje nespočetné množstvo miest a aktivít, ktoré môžu podporiť zoznamovanie ľudí všetkých vekových kategórií. Nižšie sme pre vás spísali niekoľko tipov na zoznamovanie mladistvých, ľudí stredného veku i seniorov.

Kam na večeru v Prievidzi?

V Prievidzi sa nachádza mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú kvalitné jedlo a príjemné prostredie pre vaše prvé rande. Inšpirujte sa našimi 5 tipov na reštaurácie a užite si dokonalý gastronomický zážitok v spoločnosti vašej drahej polovičky.

Kam pozvať partnera (partnerku) na kávu v Prievidzi?

Prievidza ponúka širokú škálu možností, kde si môžete vychutnať dobrú kávu, čaj alebo pohár kvalitného vína. Nižšie Vám ponúkame 5 tipov, kam môžete pozvať partnera (partnerku) na spoločnú schôdzku.