11 tipov na prvé rande v Bratislave

11 tipov na prvé rande v Bratislave

Bratislava je krásne a živé mesto, ktoré ponúka mnoho príležitostí na zoznamovanie ľudí. Môžete sa stretnúť s novými ľuďmi na rôznych akciách, ako sú koncerty, divadelné predstavenia, výstavy alebo športové podujatia. Môžete tiež využiť online zoznamky alebo aplikácie.

Prechádzka po Starom Meste

Staré Mesto v Bratislave je plné histórie a kultúry. Prechádzka po jeho úzkych uličkách, návšteva Bratislavského hradu alebo Modrého kostola môže byť romantickým a zároveň zaujímavým začiatkom rande.

Návšteva kaviarne

Bratislava má mnoho útulných kaviarní, kde si môžete v pokoji popíjať kávu a spoznávať sa. Určite vyskúšajte niektorú z kaviarní na Dunajskej ulici alebo v okolí Hlavného námestia.

Večera v reštaurácii

Bratislava je známa svojou vynikajúcou gastronómiou. Vyberte si niektorú z miestnych reštaurácií a vychutnajte si spoločnú večeru. Môžete vyskúšať tradičnú slovenskú kuchyňu alebo si vybrať z množstva medzinárodných reštaurácií.

Návšteva koncertu alebo divadla

Ak máte radi kultúru, môžete navštíviť niektoré z mnohých koncertov, divadelných predstavení alebo filmových premiér, ktoré Bratislava ponúka.

Prechádzka po nábreží Dunaja

Romantika na brehu rieky je vždy dobrý nápad. Ideálne bude, keď začnete prechádzku pri Michalskej bráne a prejdete sa až k Prístavnému mostu. Môžete sa prejsť po promenáde, zastaviť sa na kávu alebo obed v niektorej z mnohých bratislavských reštaurácií alebo kaviarní, alebo si len tak vychutnať výhľad na mesto.

Pohľad na mesto z Bratislavského hradu

Bratislavský hrad je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií na Slovensku. Nachádza sa na kopci nad mestom a ponúka nádherný výhľad na Dunaj a celé mesto. Hrad je tiež domovom mnohých historických budov a pamiatok. Hlavnou atrakciou hradu je bývalý kráľovský palác. Ďalšou zaujímavosťou na hrade je Korunná veža, ďalej potom celý rad ďalších historických budov, vrátane katedrály sv. Martina, hradná kaplnka a bývalého arcibiskupského paláca. V areáli hradu sa môžete vidieť aj niekoľko múzeí a galérií. Medzi ne patrí Slovenské národné múzeum, Múzeum mesta Bratislavy a Galéria mesta Bratislavy.

Návšteva historického centra

Bratislava je krásne historické mesto s mnohými pamiatkami. Môžete sa prejsť po Starom Meste, navštíviť Bratislavský hrad, Michalskú bránu alebo niektoré z ďalších historických budov: Františkánsky kostol, Primaciálny palác, Stará radnica, Dóm sv. Martina. Tieto budovy sú skvelým spôsobom, ako spoznať históriu a kultúru Bratislavy. Ponúkajú jedinečnú príležitosť sa dozvedieť viac o minulosti mesta a jeho ľuďoch.

Výlet na Devín

Devín je historické mesto na sútoku Dunaja a Moravy. Pokiaľ sa chystáte na prvé rande na Devín, je dobré si ho naplánovať vopred. Môžete si rezervovať obed v reštaurácii alebo si kúpiť lístky do múzea. Môžete si tiež zistiť, kedy je otvorený hrad a či sa počas vašej schôdzky konajú nejaké kultúrne podujatia. Hradby ponúkajú nádherný výhľad na Dunaj a okolitú krajinu. Výlet na Devín môže byť skvelým spôsobom, ako sa spoznať a vytvoriť si krásne spoločné spomienky.

Návšteva múzeí alebo galérií

Bratislava má množstvo múzeí a galérií, ktoré ponúkajú zaujímavé výstavy a programy. Navštíviť môžete napríklad Slovenské národné múzeum, Galériu mesta Bratislavy.

Návšteva barov alebo klubov

Pokiaľ máte radi nočný život, môžete sa vydať do niektorého z mnohých barov alebo klubov v Bratislave.

Piknik v parku

Ak je pekné počasie, môžete si pripraviť piknik a stráviť čas v jednom z mnohých bratislavských parkov. Sad Janka Kráľa alebo Horský park sú ideálne miesta na relax v prírode. Nezabudnite priniesť dobré jedlo a nápoje, deku na sedenie a možno aj nejakú hru na hranie na čerstvom vzduchu.


Samozrejme je najlepšie vybrať si miesto alebo aktivitu, ktorá bude vyhovovať obom partnerom. Pokiaľ sa navzájom nepoznáte veľmi dobre, môžete zvoliť niečo neutrálne, ako je prechádzka po meste alebo návšteva múzea. Pokiaľ sa už trochu poznáte, môžete zvoliť niečo aktívnejšie, ako je výlet na Devín alebo návšteva divadelného predstavenia. A ak už sa poznáte dobre, môžete zvoliť niečo romantickejšie, ako je piknik v parku alebo prechádzka pod hviezdami.

Prajem vám veľa šťastia na vašom prvom rande v Bratislave!

Podobné články

5 typov žien, s ktorými radšej nerandit

Ani najkrajšia žena nemá záruku, že jej partnerský vzťah bude úspešný. Pravé povahové rysy totiž vyplávajú skôr, alebo neskôr na povrch. A práve na ich základe sa potom rozhodujete, či vo vzťahu ostať, alebo hľadať ďalej. Prinášame vám 5 typov žien, ktoré sa nikdy nezmenia. Od takých radšej utečte skôr, ako bude neskoro.

Tipy k randeniu overené generáciami

Randenie nie je ľahké a neexistuje k nemu žiadny návod. Ale to ani k životu a predsa každý sem tam oceníme nejakú tú dobrú radu. Vybrali sme zo všetkých „zaručených“ rád a receptov na šťastný vzťah tie, ktoré overili generácie a generácie randiacich pred nami.

Zoznamujte sa bezpečne!

Chceli by ste sa s niekým zoznámiť? Uvažujete o online zoznamovaní? Zoznamovanie pomocou "inzerátov" na internete je pohodlné, rýchle a nemusíte sa zaňho hanbiť. Online zoznamovanie so sebou prináša okrem veľkej rady pozitív aj nejaké riziká. Poradíme vám, ako sa im vyhnúť.

Aké typy mužov ženy často odmietajú?

Existujú typy mužov, o ktoré nemajú ženy veľmi veľký záujem. Namiesto toho, aby s nimi vstúpili do vzťahu, či do manželstva, ich radšej odmietajú ihneď na začiatku zoznámenia. Overte si, či medzi nich náhodou nepatríte aj vy!

5 typov žien, ktorým sa radšej vyhnite

Nemusíte sa teda báť, že by ste nenašli tú pravú. Lenže kým sa tak stane, musíte sa zoznamovať aj s tými ostatnými. Spísali sme pre vás 5 typov žien, ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť. Žiarivá budúcnosť vás s nimi totiž nečaká. Ktoré typy žien to sú?

Čo nerobiť na prvom rande?

S kamarátmi, alebo aj na schôdzke s klientom, ste vždy vyrovnaní, očarujúci a sebavedomí. Ostatní sa vás často pýtajú, ako je to možné, že máte toľko šarmu. Avšak keď príde na randenie, zrazu vám nič nevychádza. Zakoktávate sa, partner vám nikdy nezavolá naspäť a že by ste si ho udržali dlho? Ani náhodou. Možno robíte niektoré z nasledujúcich chýb.

Najnovšie články