Kam na kultúrne rande v Bratislave?

Kam na kultúrne rande v Bratislave?

Bratislava je mesto bohaté aj na kultúru a ponúka mnoho možností pre kultúrne rande. Kam teda partnera alebo partnerku vziať? Kde sa môžete v Bratislave zoznámiť?

Galéria

V Bratislave nájdete niekoľko galérií, ktoré vystavujú slovenské a medzinárodné umenie. Môžete navštíviť Slovenskú národnú galériu, Galériu mesta Bratislavy alebo Galériu Danubiana. V Bratislave navyše žije a pracuje mnoho miestnych umelcov. Môžete teda navštíviť aj ich ateliéry alebo sa zúčastniť ich výstav a podujatí. Slovenská národná galéria je jednou z najväčších na Slovensku a ponúka stále aj dočasné výstavy. Je to skvelé miesto na strávenie popoludnia a na spoznávanie slovenského umenia.

Divadlo

V Bratislave môžete vyraziť na rande aj do divadla. Bratislavské divadlá ponúkajú predstavenia rôznych žánrov, hrané v rôznych jazykoch. Môžete si tak vybrať, na aké prestavenie by ste chceli spoločne zájsť. Slovenské národné divadlo je jedným z najznámejších a ponúka operu, balet a divadelné predstavenia.

V Bratislave sa každoročne koná aj niekoľko divadelných festivalov, vrátane Bratislavskej divadelnej noci alebo Divadelného festivalu Nová drama.

Koncerty

Ak máte radi hudbu, Bratislava ponúka mnoho koncertov rôznych žánrov. Môžete navštíviť koncert v Redute, ktorá je domovom Slovenskej filharmónie, alebo v niektorom z mnohých klubov a barov v meste.

Film

Kino Lumière je jedným z najlepších miest na sledovanie filmov v Bratislave. Ponúka široký výber filmov, vrátane artových a nezávislých filmov. Naším ďalším tipom je Bratislavský filmový festival. Ten sa koná každý rok v októbri. Festival ponúka filmy z celého sveta. Aj na ten môžete spoločne vyraziť a užiť si tak nezabudnutý deň.

Prechádzka po historických pamiatkach

Bratislava je mesto s bohatou históriou. Prechádzka po Starom Meste, návšteva Bratislavského hradu alebo Devínskeho hradu môže byť zaujímavým a kultúrne bohatým rande.


Pokiaľ si spolu dobre rozumieme a máte ešte chuť a čas, môžete zakončiť večer v nejakej bratislavskej kaviarni, vinárni alebo reštaurácii.

A pokiaľ zistíte, že medzi Vami preskočila iskra, určite sa Vám bude hodiť aj našich ďalších 11 tipov na rande v Bratislave.

Prajeme Vám veľa šťastia pri zoznamovaní.


Podobné články

Chce vážny vzťah, alebo len flirt? Naučíme vás, ako to rozpoznať!

Reč tela tvorí výraznú súčasť ľudskej komunikácie. Málokto jej ale perfektne rozumie. Stretávate sa s niekým, ale neviete, ako vážne to berie? Či už máte byť nová známosť, obyčajný flirt, alebo s vami túži stráviť zvyšok života, dávajte pozor. Neverbálne gestá sú vždy iné. Prinášame vám pár tipov, ako ich rozpoznať.

Romantička, alebo koketa? Ako zbaliť ženu podľa jej nátury?

Každý z nás je iný a na každého z nás platí niečo iné. Romantickú dušu moc nepotešíte drahými šperkami a šatmi, rovnako tak dračicu, ktorá chce byť za všetkých okolností stredobodomm pozornosti, nenadchne výlet do "jesenne odetého" lesa. Ako teda na rozdielne ženské nátury?

Nemýľte si online zoznamovanie s nákupom na internete!

Rozmach internetových zoznamiek pomohol mnohým hanblivým či zamestnaným ľuďom nájsť si ich životnú lásku. Práve internet ale skrýva aj isté nebezpečenstvá. Podľa psychológov a odborníkov na vzťahy, vedie prílišná jednoduchosť k tendencii, vyberať si partnera ako rožok v obchode.

Ako na chlapcov

Väčšina dievčat počas svojho života stretla niekoľko krásavcov. Mohlo to byť v autobuse, v električke či pri nakupovaní. Bohužiaľ často im chýbala odvaha k osloveniu dotyčného ​​alebo nevedeli, ako to urobiť. Je to aj váš prípad? Poradíme vám pár krokov, ktoré vám dopomôžu k úspechu.

3 najobľúbenejšie zoznamky zadarmo na Slovensku

Zoznámiť sa cez internet je najrýchlejší spôsob, ako spoznať niekoho nového. Mnoho ľudí hľadá cez internet niekoho na flirt alebo vážny vzťah. Aké sú 3 najobľúbenejšie zoznamky na Slovensku, za ktoré nemusíte platiť?

Nechcete prežívať vianočné sviatky sami? Zoznámte sa!

Rok sa s rokom zišiel a už sú tu zase Vianoce. Máte už napečené pečivo, nakúpené vianočné darčeky a chystáte sa ísť cez víkend pre vianočný stromček, lenže stále vám k spokojnosti niečo chýba? Ak je to láska, nezúfajte. Do Štedrého večera je ešte času dosť! Možno budete mať šťastie a na sviatky už nebudete sami.