Kam na kultúrne rande v Bratislave?

Kam na kultúrne rande v Bratislave?

Bratislava je mesto bohaté aj na kultúru a ponúka mnoho možností pre kultúrne rande. Kam teda partnera alebo partnerku vziať? Kde sa môžete v Bratislave zoznámiť?

Galéria

V Bratislave nájdete niekoľko galérií, ktoré vystavujú slovenské a medzinárodné umenie. Môžete navštíviť Slovenskú národnú galériu, Galériu mesta Bratislavy alebo Galériu Danubiana. V Bratislave navyše žije a pracuje mnoho miestnych umelcov. Môžete teda navštíviť aj ich ateliéry alebo sa zúčastniť ich výstav a podujatí. Slovenská národná galéria je jednou z najväčších na Slovensku a ponúka stále aj dočasné výstavy. Je to skvelé miesto na strávenie popoludnia a na spoznávanie slovenského umenia.

Divadlo

V Bratislave môžete vyraziť na rande aj do divadla. Bratislavské divadlá ponúkajú predstavenia rôznych žánrov, hrané v rôznych jazykoch. Môžete si tak vybrať, na aké prestavenie by ste chceli spoločne zájsť. Slovenské národné divadlo je jedným z najznámejších a ponúka operu, balet a divadelné predstavenia.

V Bratislave sa každoročne koná aj niekoľko divadelných festivalov, vrátane Bratislavskej divadelnej noci alebo Divadelného festivalu Nová drama.

Koncerty

Ak máte radi hudbu, Bratislava ponúka mnoho koncertov rôznych žánrov. Môžete navštíviť koncert v Redute, ktorá je domovom Slovenskej filharmónie, alebo v niektorom z mnohých klubov a barov v meste.

Film

Kino Lumière je jedným z najlepších miest na sledovanie filmov v Bratislave. Ponúka široký výber filmov, vrátane artových a nezávislých filmov. Naším ďalším tipom je Bratislavský filmový festival. Ten sa koná každý rok v októbri. Festival ponúka filmy z celého sveta. Aj na ten môžete spoločne vyraziť a užiť si tak nezabudnutý deň.

Prechádzka po historických pamiatkach

Bratislava je mesto s bohatou históriou. Prechádzka po Starom Meste, návšteva Bratislavského hradu alebo Devínskeho hradu môže byť zaujímavým a kultúrne bohatým rande.


Pokiaľ si spolu dobre rozumieme a máte ešte chuť a čas, môžete zakončiť večer v nejakej bratislavskej kaviarni, vinárni alebo reštaurácii.

A pokiaľ zistíte, že medzi Vami preskočila iskra, určite sa Vám bude hodiť aj našich ďalších 11 tipov na rande v Bratislave.

Prajeme Vám veľa šťastia pri zoznamovaní.


Najnovšie články

Kam ísť v Považskej Bystrici na obed alebo večeru?

V Považskej Bystrici sa nachádza mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú chutné a kvalitné jedlo a príjemné prostredie pre vaše prvé rande. Inšpirujte sa našimi 5 tipmi a užite si dokonalý gastronomický zážitok v spoločnosti vašej drahej polovičky.

6 tipov na rande v kaviarni v Považskej Bystrici

Hľadáte útulnú a príjemnú kaviareň v Považskej Bystrici, kde si dať prvé rande? Tu je niekoľko tipov s dobrým hodnotením.

Tipy na zoznamovanie v Považskej Bystrici pre rôzne vekové skupiny

V Považskej Bystrici existuje nespočetné množstvo miest a aktivít, ktoré môžu podporiť zoznamovanie ľudí všetkých vekových kategórií. Nižšie sme pre vás spísali niekoľko tipov na zoznamovanie mladistvých, ľudí stredného veku i seniorov.

Kam na športové (vonkajšie) rande v Považskej Bystrici?

V Považskej Bystrici a jej okolí nájdu milovníci športu a prírody veľa možností, ako si užiť aktívne rande v krásnom prostredí. Tu je niekoľko tipov, ktoré môžu obohatiť vaše prvé rande.

Originálne tipy na rande v Považskej Bystrici

Hľadáte niečo naozaj originálne pre vaše prvé rande v Považskej Bystrici? Nenechajte sa zlákať bežnými tipmi, ako je večera alebo kino a skúste niektorý z týchto netradičných nápadov.

10 tipov na kultúrne rande v Považskej Bystrici

Považská Bystrica ponúka mnoho možností pre kultúrne rande, či už máte radi umenie, históriu, hudbu alebo divadlo. Tu je 10 tipov, ktoré vám pomôžu naplánovať nezabudnuteľný deň (večer).