Kam je možné zájsť v Bratislave na kávu alebo pohárik vína?

Kam je možné zájsť v Bratislave na kávu alebo pohárik vína?

Bratislava ponúka širokú škálu možností, kde si vychutnať dobrú kávu, čaj alebo pohár kvalitného vína. Nižšie Vám ponúkame 7 tipov, kam môžete pozvať partnera (partnerku) na spoločnú schôdzku.

Urban Bistro

Urban Bistro je moderná kaviareň, ktorá sa nachádza v historickom centre Bratislavy. Kaviareň Urban Bistro ponúka širokú škálu nápojov, vrátane kávy, čaju, limonád a alkoholických nápojov. Káva je pripravovaná z čerstvo pražených zŕn z rôznych častí sveta. Kaviareň taktiež ponúka vlastnú čajovú kolekciu. Okrem nápojov ponúka kaviareň aj rôzne druhy jedál, vrátane raňajok, šalátov, sendvičov a dezertov. Je teda ideálnym miestom pre vašu schôdzku, v ktorúkoľvek dennú dobu. Kaviareň je bezbariérová.

Cafe Next Apache

Cafe Next Apache je bratislavská kaviareň známa svojou útulnou atmosférou, kvalitnou kávou a širokou ponukou čajov. Okrem espressa, cappuccina, latte a čajov si tu môžete dať malé občerstvenie v podobe croissantov, sendvičov alebo lahodných dezertov. Kaviareň je tiež bezbariérová. Cafe Next Apache je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú útulnú kaviareň s kvalitnou kávou a čajom.

Café Dias

Kaviareň Café Dias patrí do siete kaviarní, ktorá sa nachádza v Bratislave a ďalších slovenských mestách. Táto kaviareň je známa predovšetkým pre svoju chutnú kávou. Okrem kávy ponúka kaviareň aj širokú škálu čajov, limonád a alkoholických nápojov. V kaviarni si môžete objednať vynikajúce raňajky, chutné šaláty, sendviče, sladké dezerty a mnoho ďalších špecialít.

Mačkafé klub

Mačkafé klub je prvá kaviareň v Bratislave, ktorá je špecializovaná na kávu a mačky. Kaviareň sa nachádza v centre mesta. Pokiaľ si teda chcete vychutnať šálku dobrej kávy a pritom sa trochu rozptýliť spoločnosťou niekoľkých mačiek, je pre vás táto kaviareň tou správnou voľbou. Mačky sú zvyknuté na prítomnosť ľudí a sú radi, keď si ich ľudia pohladia alebo sa s nimi pohrajú. Kaviareň Mačkafé klub je obľúbeným miestom pre miestnych obyvateľov i turistov. Kaviareň je preslávená svojou jedinečnou atmosférou.

Foxford

Kaviareň Foxford je miestom, kde sa stretávajú tri svety: káva, knihy a umenie. Nachádza sa v historickom centre mesta a je súčasťou kníhkupectva Martinus. Atmosféra v kaviarni Foxford Bratislava je inšpiratívna a uvoľnená. Je to ideálne miesto, kde si môžete vychutnať dobrú kávu, prečítať si knihu alebo sa len tak ponoriť do svojich myšlienok. Kaviareň je vhodná aj pre milovníkov literatúry, takže pokiaľ obaja radi čítate, môžete sa vydať na prvé spoločné rande v Bratislave práve sem. Najprv si dáte kávu a potom si môžete spoločne vybrať nejakú peknú knihu na čítanie. Kaviareň je tiež miestom, kde sa konajú pravidelné kultúrne podujatia, ako sú výstavy, koncerty a besedy.

Vinimka Winebar

Vinimka Winebar je vyhlásená bratislavská vináreň. Je známa svojou širokou ponukou vín z celého Slovenska. Vináreň ponúka viac ako 200 druhov vín od viac ako 50 vinárstva. V ponuke sú vína biele, červené, ružové, šumivé a sladké. Na svoje si teda príde úplne každý, kto má víno rád. K vínu si tu môžete objednať predjedlo, hlavné jedlo alebo dezert. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete zároveň porozprávať o živote, vychutnať dobré víno a jedlo, vináreň Vinimka je skvelou voľbou.

Grand Cru Wine Gallery

Vináreň Grand Cru Wine Gallery je zaujímavá z niekoľkých dôvodov. Vináreň sa nachádza v historickom centre Bratislavy, v budove z 13. storočia. Atmosféra vinárne je tak jedinečná a nezabudnuteľná. Ponúka širokú škálu vín z celého sveta, vrátane vín z prestížnych vinárstva. Personál vinárne je profesionálny a priateľský. Vináreň má vlastného sommeliera, ktorý vám rád poradí s výberom vína. K vínu si môžete objednať doštičku s kvalitnými syrmi a údeninami. Ak chcete zažiť spoločne naozaj pekný zážitok, zarezervujte si miesto na ochutnávku vín. Akcia je koná vždy raz týždenne. Termíny ochutnávok je možné sledovať na FB a IG profile tejto vinárne.

Vyššie uvedené kaviarne sú vhodné pre užívateľov akéhokoľvek veku. Káva aj víno chutí všetkým. Kaviarňou alebo vinárňou teda rozhodne nič nepokazíte. Pokiaľ ale chcete poradiť s miestami, kde sa zoznamujú výhradne mladí a výhradne seniori, pozrite sa na nás ďalší tematický článok: Tipy na miesta, kde sa zoznamujú v Bratislave mladí a kde seniori.

Zaujímajú Vás aj ďalšie tipy, kam na prvú schôdzku v Bratislave? Inšpirujte sa našimi tipmi na kultúrne rande alebo rande v prírode.

 

 


Podobné články

Čo by ste o sebe mali vedieť, než si poviete ÁNO

Sobáš je jeden z najzásadnejších životných krokov. Ak totiž chcete s niekým vstúpiť do manželstva, pravdepodobne spolu plánujete stráviť celý zvyšok života. K tomu je potrebné vedieť o vašom partnerovi / vašej partnerke pred svadbou pár zásadných informácií. Prezradíme vám, aké to sú.

Ako vyplniť profil na zoznamke

Vytvoriť si profil, ktorý priláka úplne každého, je vlastne veľmi jednoduché. Ale vy nechcete prilákať každého. Vy chcete prilákať len jednu osobu, tú pravú!

5 prekvapivých vecí, ktoré muži zbožňujú na nežnom pohlaví

Aj samotní muži sami seba delia na horňákov a dolňákov. Presnejšie povedané, robia si z toho srandu. Existuje oveľa viac vecí, ktoré sa im na ženách páčia. Ak premýšľate nad širokou panvou, alebo dlhými vlasmi, budete prekvapení. Nejedná sa len o fyzický vzhľad. Čo muži na ženách zbožňujú?

5 tipov, ako randiť cez tinder

Tinder je jedna z najznámejších online zoznamiek, ktorú využívajú tisíce užívateľov po celom svete. Ako randiť cez tinder? Tu je päť tipov.

Ktoré znamenia zverokruhu sú najlepšie pre dlhodobý vzťah?

Hľadáte k sebe vhodného partnera? Potom si od neho najprv zistite, v akom znamení sa narodil. Podľa neho totiž spoznáte, či je / nie je vhodný pre vzťah. Poradíme vám, aké znamenia zverokruhu sú vhodné pre dlhodobý vzťah.

Zoznamujte sa bezpečne!

Chceli by ste sa s niekým zoznámiť? Uvažujete o online zoznamovaní? Zoznamovanie pomocou "inzerátov" na internete je pohodlné, rýchle a nemusíte sa zaňho hanbiť. Online zoznamovanie so sebou prináša okrem veľkej rady pozitív aj nejaké riziká. Poradíme vám, ako sa im vyhnúť.

Najnovšie články