Kam je možné zájsť v Bratislave na kávu alebo pohárik vína?

Kam je možné zájsť v Bratislave na kávu alebo pohárik vína?

Bratislava ponúka širokú škálu možností, kde si vychutnať dobrú kávu, čaj alebo pohár kvalitného vína. Nižšie Vám ponúkame 7 tipov, kam môžete pozvať partnera (partnerku) na spoločnú schôdzku.

Urban Bistro

Urban Bistro je moderná kaviareň, ktorá sa nachádza v historickom centre Bratislavy. Kaviareň Urban Bistro ponúka širokú škálu nápojov, vrátane kávy, čaju, limonád a alkoholických nápojov. Káva je pripravovaná z čerstvo pražených zŕn z rôznych častí sveta. Kaviareň taktiež ponúka vlastnú čajovú kolekciu. Okrem nápojov ponúka kaviareň aj rôzne druhy jedál, vrátane raňajok, šalátov, sendvičov a dezertov. Je teda ideálnym miestom pre vašu schôdzku, v ktorúkoľvek dennú dobu. Kaviareň je bezbariérová.

Cafe Next Apache

Cafe Next Apache je bratislavská kaviareň známa svojou útulnou atmosférou, kvalitnou kávou a širokou ponukou čajov. Okrem espressa, cappuccina, latte a čajov si tu môžete dať malé občerstvenie v podobe croissantov, sendvičov alebo lahodných dezertov. Kaviareň je tiež bezbariérová. Cafe Next Apache je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú útulnú kaviareň s kvalitnou kávou a čajom.

Café Dias

Kaviareň Café Dias patrí do siete kaviarní, ktorá sa nachádza v Bratislave a ďalších slovenských mestách. Táto kaviareň je známa predovšetkým pre svoju chutnú kávou. Okrem kávy ponúka kaviareň aj širokú škálu čajov, limonád a alkoholických nápojov. V kaviarni si môžete objednať vynikajúce raňajky, chutné šaláty, sendviče, sladké dezerty a mnoho ďalších špecialít.

Mačkafé klub

Mačkafé klub je prvá kaviareň v Bratislave, ktorá je špecializovaná na kávu a mačky. Kaviareň sa nachádza v centre mesta. Pokiaľ si teda chcete vychutnať šálku dobrej kávy a pritom sa trochu rozptýliť spoločnosťou niekoľkých mačiek, je pre vás táto kaviareň tou správnou voľbou. Mačky sú zvyknuté na prítomnosť ľudí a sú radi, keď si ich ľudia pohladia alebo sa s nimi pohrajú. Kaviareň Mačkafé klub je obľúbeným miestom pre miestnych obyvateľov i turistov. Kaviareň je preslávená svojou jedinečnou atmosférou.

Foxford

Kaviareň Foxford je miestom, kde sa stretávajú tri svety: káva, knihy a umenie. Nachádza sa v historickom centre mesta a je súčasťou kníhkupectva Martinus. Atmosféra v kaviarni Foxford Bratislava je inšpiratívna a uvoľnená. Je to ideálne miesto, kde si môžete vychutnať dobrú kávu, prečítať si knihu alebo sa len tak ponoriť do svojich myšlienok. Kaviareň je vhodná aj pre milovníkov literatúry, takže pokiaľ obaja radi čítate, môžete sa vydať na prvé spoločné rande v Bratislave práve sem. Najprv si dáte kávu a potom si môžete spoločne vybrať nejakú peknú knihu na čítanie. Kaviareň je tiež miestom, kde sa konajú pravidelné kultúrne podujatia, ako sú výstavy, koncerty a besedy.

Vinimka Winebar

Vinimka Winebar je vyhlásená bratislavská vináreň. Je známa svojou širokou ponukou vín z celého Slovenska. Vináreň ponúka viac ako 200 druhov vín od viac ako 50 vinárstva. V ponuke sú vína biele, červené, ružové, šumivé a sladké. Na svoje si teda príde úplne každý, kto má víno rád. K vínu si tu môžete objednať predjedlo, hlavné jedlo alebo dezert. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete zároveň porozprávať o živote, vychutnať dobré víno a jedlo, vináreň Vinimka je skvelou voľbou.

Grand Cru Wine Gallery

Vináreň Grand Cru Wine Gallery je zaujímavá z niekoľkých dôvodov. Vináreň sa nachádza v historickom centre Bratislavy, v budove z 13. storočia. Atmosféra vinárne je tak jedinečná a nezabudnuteľná. Ponúka širokú škálu vín z celého sveta, vrátane vín z prestížnych vinárstva. Personál vinárne je profesionálny a priateľský. Vináreň má vlastného sommeliera, ktorý vám rád poradí s výberom vína. K vínu si môžete objednať doštičku s kvalitnými syrmi a údeninami. Ak chcete zažiť spoločne naozaj pekný zážitok, zarezervujte si miesto na ochutnávku vín. Akcia je koná vždy raz týždenne. Termíny ochutnávok je možné sledovať na FB a IG profile tejto vinárne.

Vyššie uvedené kaviarne sú vhodné pre užívateľov akéhokoľvek veku. Káva aj víno chutí všetkým. Kaviarňou alebo vinárňou teda rozhodne nič nepokazíte. Pokiaľ ale chcete poradiť s miestami, kde sa zoznamujú výhradne mladí a výhradne seniori, pozrite sa na nás ďalší tematický článok: Tipy na miesta, kde sa zoznamujú v Bratislave mladí a kde seniori.

Zaujímajú Vás aj ďalšie tipy, kam na prvú schôdzku v Bratislave? Inšpirujte sa našimi tipmi na kultúrne rande alebo rande v prírode.

 

 


Podobné články

Prečo vám vzťahy nevydržia?

Tlak na to "byť s niekým" je stále enormný. S pribúdajúcim vekom sa navyše zvyšuje. Nikto nechce byť starým mládencom, alebo starou pannou. Vrháte sa preto neustále do nových vzťahov. Lenže čo robiť v prípade, že vám žiadny nevydrží? Čítajte! Vieme, prečo to tak je!

Ako najlepšie vzdorovať ženskému odmietnutiu?

Mnoho mužov prirovnáva ženské odmietnutie k rane päsťou priamo do žalúdka. Niet teda divu, že sa tomuto stavu chcú vyhnúť. Bohužiaľ, odmietnutie je veľmi častou súčasťou našich životov. Keď pochopíte, prečo sa to deje, môžete zareagovať lepšie a často dokonca obrátiť veci vo svoj prospech. Ako teda vzdorovať odmietnutiu?

Keď si uvedomíte týchto 5 vecí, randenie bude pre vás jednoduchšie

Randenie môže byť ako zábavnou skúsenosťou, tak i stresom. Záleží len na vás, ako sa k nemu postavíte. Vďaka týmto 5 veciam sa vám bude randiť lepšie.

Našli ste svoju spriaznenú dušu?

Každý šťastný pár hovorí o tom, že v sebe vzájomne našli spriaznené duše. Rovnaký pocit majú aj čerstvo zamilovaní. Medzi byť niekomu partnerom a spriaznenou dušou je ale rozdiel. Navzájom sa nemusia vylučovať. Avšak často sa stáva, že vaša spriaznená duša je niekto iný. Ako to spoznáte?

Nemôžete nájsť partnerku (partnera)?

Hľadáte partnera / partnerku, ale stále sa vám nedarí nájsť spriaznenú dušu? Nechcená samota má na človeka zlý vplyv. Prečítajte si, aké riziká vám hrozia, ak sa vám nebude dariť v hľadaní vašej lásky. Ako týmto rizikám predchádzať? Čítajte a dozviete sa.

Ako spoznať svadobného podvodníka?

S problematikou podvodov svet čelí od dávnych čias a asi aj naďalej zápasiť bude. Podvodníkov môžete stretnúť všade, kam sa len pozriete. Bohužiaľ, už aj na internetových zoznamkách. Ako však svadobného podvodníka spoznať?

Najnovšie články

5 tipov na originálne rande vo Zvolene

Pre tých z vás, ktorí hľadajú niečo naozaj originálne a nezabudnuteľné pre vaše prvé spoločné rande vo Zvolene, prinášame päť kreatívnych nápadov.

Tipy na vonkajšie rande vo Zvolene

Zvolen ponúka mnoho príležitostí pre aktívne a prírodou inšpirované rande. Nižšie uvedené tipy by mohli zaujať tých z vás, ktorí majú radi pohyb a chcú si užívať počas zoznamovania krásu prírody.

9 tipov na kultúrne rande vo Zvolene

Vo Zvolene a jeho okolí sa nachádza celý rad zaujímavých kultúrnych inštitúcií a zariadení, ktoré stoja za návštevu. Tu je niekoľko tipov na múzeá, divadlá, galérie, kiná, ktoré môžete v tomto meste navštíviť.

Tipy na zoznamovanie vo Zvolene pre rôzne vekové skupiny

Vo Zvolene existuje nespočetné množstvo miest a aktivít, ktoré môžu podporiť zoznamovanie ľudí všetkých vekových kategórií. Nižšie sme pre vás spísali niekoľko tipov na zoznamovanie mladistvých, ľudí stredného veku i seniorov.

Kam na večeru v Prievidzi?

V Prievidzi sa nachádza mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú kvalitné jedlo a príjemné prostredie pre vaše prvé rande. Inšpirujte sa našimi 5 tipov na reštaurácie a užite si dokonalý gastronomický zážitok v spoločnosti vašej drahej polovičky.

Kam pozvať partnera (partnerku) na kávu v Prievidzi?

Prievidza ponúka širokú škálu možností, kde si môžete vychutnať dobrú kávu, čaj alebo pohár kvalitného vína. Nižšie Vám ponúkame 5 tipov, kam môžete pozvať partnera (partnerku) na spoločnú schôdzku.