Ohliadnutie za septembrovú diskusií na tému Ako sa ,, balí

Ohliadnutie za septembrovú diskusií na tému Ako sa ,, balí "v Česku v 21.storočia?

Uhol pohľadu

Ohliadnutie za septembrovú diskusií na tému Ako sa ,, balí "v Česku v 21.storočia?

Praha - V stredu 17. septembra prebehol v priestore Era svet ôsmy diel relácie Uhol pohľadu na tému Ako sa ,, balí "v Česku v 21.storočia? Atmosféra bola uvoľnená, pozitívne, príjemná. Rovnako tak vhodná pre obohacujúce, inteligentný a vecnú diskusiu, ktorú svojimi pohľadmi doplnili skvelí hostia ako sex trénerka Julie Gaia Poupětová, majiteľka agentúry Náhoda Veronika Vinterová, kouč a spolumajiteľ online zoznamky ELITE Date Jan Patrman, psychológ a rodinný poradca Pavol Rataj a marketingový manažér gay a lesbické zoznamky iBoys.cz a iGirsl.cz Jiří Koubek.

jaksebalivcesku1.jpg

V úvode diskusie nás mladá moderátorka Barbora Klárova zoznámili s niekoľkými zaujímavými štatistikami, ktoré napríklad hovoria, že na druhom rande dochádza k bozkávanie, na štvrtom rande ideme s partnerom do postele, na 14 rande (pri ohľadu na interval 2 rande v týždni) teda po siedmich týždňoch dochádza k vyznania lásky, avšak už po troch týždňoch predstavujeme partnera rodičom.

Otázok a podtém na diskusiu bolo veľa. Odštartovali sme ju hneď tým, že sme sa opýtali, koho sa takéto balenie vlastne týka? ,, Balenie nie je len činnosťou nezadaných, ale naopak aj ľudí, ktorí hľadajú niekoho len čisto na sex, hľadajú si takého partnera, akého si na to želajú, "potvrdila zo svojej praxe Julie Gaia Poupětová. Majiteľka zoznamovacej agentúry pre bonitné klientelu Veronika Vinterová naopak uviedla, že sa snaží podporovať zoznamovanie predovšetkým nezadaných a to napríklad tým spôsobom, že u svojich klientov overujú niektoré informácie cez občiansky preukaz. Jiří Koubek, zástupca gay a lesbické zoznamky potom doplnil, že u nich pravosť týchto údajov neoverujú už len preto, že homosexuáli nemajú u nás možnosť bežnej svadby a registrované partnerstvo nie je možné u každého zapísať do preukazu.

jaksebalivcesku2.jpg
Prišla reč aj na hlavné kritériá na výber partnera. ,, Je nutné vnímať realitu virtuálne a skutočnú. V 21. storočí má virtuálny svet síce ohromnú silu, ale v nás stále zostáva to živočíšne a prirodzené. Len mať tú odvahu, "upozornil psychológ Pavel Rataj. Podľa jeho slov však predovšetkým musíme mať potrebu sa vôbec zoznámiť. Ak táto potreba nie je, nie sme ani oslovitelní ani neoslovujeme, a to ako v reálnom, tak virtuálnom priestore.

jaksebalivcesku3.jpg
Na to nadviazal kouč Ján Patrman, ktorý zdôraznil úlohu internetových zoznamiek v dnešnej dobe. ,, Internetové zoznamky nám uľahčujú a rozširujú možnosti. Predovšetkým nám ale uľahčujú bolesť z odmietnutia. Môžeme sa skryť za akýsi závoj anonymity. Tiež si myslím, že trend zoznamiek rastie práve preto, že žijeme v hektickej dobe a málokto má po práci chuť a čas sa ísť niekam zoznamovať. "

jaksebalivcesku4.jpg
V diskusii sme načali ďalšia zaujímavá podtémy a otvorili otázky ako je udržanie vzťahu či už z pohľadu psychologického alebo sexuálneho, či funguje vzťah bez prvotnej zamilovanosti, ako podľa prieskumov vyzerá ideálny partner, prečo je 30% percent mladých ľudí dnes single, či by sa deti mali v školách učiť o partnerstve a sexualite a mnoho ďalších.

Záznam celej diskusie môžete zhliadnuť tu.

 
JAN Patrman - kouč a spolumajiteľ najväčšej prémiové českej zoznamky ELITE Date.
http://www.janpatrman.cz , http://www.Elitedate.cz