Ohliadnutie za septembrovú diskusií na tému Ako sa ,, balí "v Česku v 21.storočia?

Uhol pohľadu

Ohliadnutie za septembrovú diskusií na tému Ako sa ,, balí "v Česku v 21.storočia?

Praha - V stredu 17. septembra prebehol v priestore Era svet ôsmy diel relácie Uhol pohľadu na tému Ako sa ,, balí "v Česku v 21.storočia? Atmosféra bola uvoľnená, pozitívne, príjemná. Rovnako tak vhodná pre obohacujúce, inteligentný a vecnú diskusiu, ktorú svojimi pohľadmi doplnili skvelí hostia ako sex trénerka Julie Gaia Poupětová, majiteľka agentúry Náhoda Veronika Vinterová, kouč a spolumajiteľ online zoznamky ELITE Date Jan Patrman, psychológ a rodinný poradca Pavol Rataj a marketingový manažér gay a lesbické zoznamky iBoys.cz a iGirsl.cz Jiří Koubek.

jaksebalivcesku1.jpg

V úvode diskusie nás mladá moderátorka Barbora Klárova zoznámili s niekoľkými zaujímavými štatistikami, ktoré napríklad hovoria, že na druhom rande dochádza k bozkávanie, na štvrtom rande ideme s partnerom do postele, na 14 rande (pri ohľadu na interval 2 rande v týždni) teda po siedmich týždňoch dochádza k vyznania lásky, avšak už po troch týždňoch predstavujeme partnera rodičom.

Otázok a podtém na diskusiu bolo veľa. Odštartovali sme ju hneď tým, že sme sa opýtali, koho sa takéto balenie vlastne týka? ,, Balenie nie je len činnosťou nezadaných, ale naopak aj ľudí, ktorí hľadajú niekoho len čisto na sex, hľadajú si takého partnera, akého si na to želajú, "potvrdila zo svojej praxe Julie Gaia Poupětová. Majiteľka zoznamovacej agentúry pre bonitné klientelu Veronika Vinterová naopak uviedla, že sa snaží podporovať zoznamovanie predovšetkým nezadaných a to napríklad tým spôsobom, že u svojich klientov overujú niektoré informácie cez občiansky preukaz. Jiří Koubek, zástupca gay a lesbické zoznamky potom doplnil, že u nich pravosť týchto údajov neoverujú už len preto, že homosexuáli nemajú u nás možnosť bežnej svadby a registrované partnerstvo nie je možné u každého zapísať do preukazu.

jaksebalivcesku2.jpg
Prišla reč aj na hlavné kritériá na výber partnera. ,, Je nutné vnímať realitu virtuálne a skutočnú. V 21. storočí má virtuálny svet síce ohromnú silu, ale v nás stále zostáva to živočíšne a prirodzené. Len mať tú odvahu, "upozornil psychológ Pavel Rataj. Podľa jeho slov však predovšetkým musíme mať potrebu sa vôbec zoznámiť. Ak táto potreba nie je, nie sme ani oslovitelní ani neoslovujeme, a to ako v reálnom, tak virtuálnom priestore.

jaksebalivcesku3.jpg
Na to nadviazal kouč Ján Patrman, ktorý zdôraznil úlohu internetových zoznamiek v dnešnej dobe. ,, Internetové zoznamky nám uľahčujú a rozširujú možnosti. Predovšetkým nám ale uľahčujú bolesť z odmietnutia. Môžeme sa skryť za akýsi závoj anonymity. Tiež si myslím, že trend zoznamiek rastie práve preto, že žijeme v hektickej dobe a málokto má po práci chuť a čas sa ísť niekam zoznamovať. "

jaksebalivcesku4.jpg
V diskusii sme načali ďalšia zaujímavá podtémy a otvorili otázky ako je udržanie vzťahu či už z pohľadu psychologického alebo sexuálneho, či funguje vzťah bez prvotnej zamilovanosti, ako podľa prieskumov vyzerá ideálny partner, prečo je 30% percent mladých ľudí dnes single, či by sa deti mali v školách učiť o partnerstve a sexualite a mnoho ďalších.

Záznam celej diskusie môžete zhliadnuť tu.

 
JAN Patrman - kouč a spolumajiteľ najväčšej prémiové českej zoznamky ELITE Date.
http://www.janpatrman.cz , http://www.Elitedate.cz

 

 

Najnovšie články

Plány na rok 2019

Rád by som sa s vami podelil o naše plány s online zoznamkou Elite Date na rok 2019.

Novembrové stretnutie užívateľov zoznamky s tvorcami

Minulý týždeň prebehlo novembrové stretnutie užívateľov zoznamky ELITE Date s jej tvorcami. Miestom stretnutia bolo prostredie príjemnej kaviarne Pražiareň a stretnutie sa pretiahlo dlho do noci :)

Dnes sa mi stalo niečo naozaj zvláštne

Dnes sa mi stalo niečo naozaj zvláštne. Volal mi človek z Vašej zoznamky EliteDate a overoval môj profil! Niečo také sa mi na zoznamke nikdy nestalo. Veľmi ma to zaujalo a nejako som tým nadobudol presvedčenie, že by táto zoznamka mohla fungovať. Priznám sa, že som sa na profil prihlásil od registrácie až dnes ...

Príbeh o výnimočnom zoznámení

Každý, kto by sa rád s niekým zoznámil, si raz za čas položí otázku, či sa obrátiť na zoznamku alebo či počkať, až sa pán Božský ukáže sám. Ak sa rozhodneme, že zveríme naše túžby a priania do rúk online zoznamky pre náročných, mali by sme byť úprimní, nepísať žiadne výmysly, akí by sme si priali byť, ale napísať pravdu, kto sme a aký by mal byť náš náprotivok.