10 tipov na kultúrne rande v Trnave

10 tipov na kultúrne rande v Trnave

Trnava, so svojou bohatou históriou a živým kultúrnym dianím, ponúka nespočetné množstvo príležitostí pre Vaše nezabudnuteľné rande. Nižšie sa pozrite na našich 10 tipov na kultúrne rande v Trnave.

Prechádzka historickým centrom

Objavte čaro starobylých uličiek, námestí a historických pamiatok, ako je napríklad Katedrála svätého Jána Krstiteľa, Mestská gotická veža zo 14. storočia, baroková Bazilika svätého Mikuláša, Synagóga alebo jezuitský Kostol Najsvätejšej Trojice.

Návšteva Trnavského múzea

Preskúmajte bohatú históriu a kultúru regiónu cez zaujímavé expozície a výstavy, ktoré toto múzeum ponúka. Medzi stále expozície patria Dejiny Trnavy, Ľudová Kultúra na Záhorí, Príroda trnavského kraja, Umenie v Trnave. Okrem stálych expozícií sa tu môže pozrieť aj na expozície dočasné, zájsť si na prednášku, koncert alebo workshop.

Večer so živou hudbou

Trnava je domovom niekoľkých kaviarní a barov, kde prebiehajú pravidelne večery so živou hudbou. Tento tip je ideálny pre milovníkov dobrého pitia a kvalitnej hudby a tých, ktorí si pri poháriku dobrého vína radi zaspievajú alebo zatancujú.

Divadelné predstavenie v Divadle Jána Palárika

Užite si kúzlo tohto divadla a nechajte sa pohltiť jedným z mnohých predstavení, ktoré Divadlo Jána Palárika ponúka. Spoločné sledovanie predstavení Vám umožní zdieľať zážitok a otvoriť sa konverzáciu o témach, ktoré Vás zaujímajú. Môžete sa baviť o deji, hercoch, réžii, scénografii, hudbe a o mnohých ďalších témach. Či už máte radi komédie, tragédie, muzikály, opery alebo balety, v divadle si vždy nájdete niečo pre seba.

Návšteva Galéria Jána Koniarka

Pre milovníkov umenia je galéria s premenlivými expozíciami súčasného umenia perfektným miestom pre inšpiratívne rande. Galéria vám umožní obohatiť Váš kultúrny rozhľad a otvoriť sa novým formám umenia. Môžete sa zoznámiť s dielom Jána Koniarka, ale aj s dielami iných slovenských a svetových sochárov. Po návšteve galérie potom môžete zájsť ešte na šálku kávy do nejakej peknej trnavskej kaviarne.

Filmový večer v kine

Milovníci filmov si prídu na svoje v jednom z troch trnavských kín. Ktoré kino si vybrať, závisí od vašich preferencií. Ak chcete moderné kino s veľkým výberom filmov a občerstvením, Cinemax Trnava je ideálnou voľbou. Ak dávate prednosť skôr menšiemu kinu s komornejšou atmosférou, zvoľte Kino Hviezda. A ak chcete zažiť kúzlo klasického kina, kúpte si lístky do Mestského kina. Okrem vyššie uvedených filmových projekcií sa v Trnave konajú aj filmové festivaly a prehliadky či iné kulturné akcie. Medzi najznámejšie patrí Festival animovaných filmov Anifilm a Festival slovenského filmu.

Tematické prehliadky mesta

Zúčastnite sa na jednej z pravidelne organizovaných tematických prehliadok mesta, ktoré vám odhalia jeho skryté príbehy a zaujímavosti. Tematické prehliadky sú určené nielen pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť o Trnave, čo najviac zaujímavostí, ale aj pre miestnych obyvateľov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o svojom meste. Prehliadky Vám pomôžu objaviť nové a zaujímavé miesta v Trnave, o ktorých ste nemali najskôr ani tušenie.

Večerná prechádzka po hradbách

Prežite romantickú večernú prechádzku po zachovaných častiach trnavských mestských hradieb, odkiaľ sa naskytá nádherný pohľad na osvetlené mesto. A ako lepšie zakončiť krásny romantický večer, než v nejakej útulnej reštaurácii alebo vo vinárni na pohári vína?

Literárna kaviareň Artforum

Vychutnajte si kávu a zákusok v kaviarni s programom literárnych večerov a autorských čítaní. Artforum je kaviareň a kníhkupectvo v jednom. Ponúka široký výber kníh z oblasti literatúry, umenia, histórie a filozofie. V kaviarni sa tiež konajú rôzne kultúrne podujatia, ako sú literárne večery, koncerty a výstavy. Kaviareň Artforum je obľúbeným miestom na stretávanie študentov, umelcov a intelektuálov. Je to ale ideálne miesto aj pre tých, ktorí si chcú vychutnať dobrú kávu, prečítať si knihu a porozprávať sa s priateľmi. Do tejto kaviarne môžete vyraziť sami aj ako pár a porozprávať sa o Vašej čitateľskej vášni.

Návšteva výstavy v Synagóge

Synagóga v Trnave je krásna a historická pamiatka, ktorá stojí určite za návštevu. Pokiaľ sa zaujímate o históriu, umenie a kultúru, určite si nenechajte ujsť niektorú z výstav, ktoré sa v Synagóge konajú – výstavy fotografií, obrazov, sôch. Okrem vyššie uvedených výstav sa tu konajú aj koncerty, divadelné predstavenia a ďalšie kultúrne podujatia.

Či už preferujete umenie, históriu, prírodu, alebo len chcete stráviť kvalitný čas vo dvojici, Trnava ponúka širokú paletu možností, ako si užiť spoločne nezabudnuteľné rande. Inšpirujte sa našimi tipmi na originálné rande v Trnave! Pokiaľ máte radšej prírodu ako kultúru, užite si Vaše rande aktívne pri športe.


Prajeme Vám krásne a kultúrne obohacujúce rande v Trnave!


Podobné články

Hodíte sa k sebe? Spoznajte to už na prvom rande!

Už vás nebaví, že sa zo sympaťáka alebo super dievčaťa nakoniec vykľuje niekto iný? Máte pocit, že na začiatku vyzerá vždy všetko báječne, ale nakoniec zistíte, že sa k sebe vôbec nehodíte? Vyhnite sa podobným sklamaniam a odhadnite svoj náprotivok už na prvom rande! Stačí sledovať všadeprítomné signály alebo položiť tú správnu otázku.

Silvestrovské zoznámenie

Ako oslávime koniec roku 2022 nikto z nás do poslednej chvíle pravdepodobne nebude vedieť. Vzhľadom k ľudskej povahe si ale určite neodpustíme aspoň malé oslavy s rodinou alebo priateľmi.  Je teda lepšie sa na Silvestra pripraviť. Čo keď ale nemáte s kým príchod nového roku osláviť? Pozrite sa, ako sa môžete s niekým zoznámiť práve na Silvestra.

Krása verzus inteligencia

Chcete sa zoznámiť? Aké vlastnosti by váš nový partner alebo partnerka mali mať? Je pre vás dôležitejšie to, ako bude váš partner (partnerka) vyzerať, akú bude mať postavu alebo vás skôr zaujíma, akými povahovými vlastnosťami bude vami zvolená osoba disponovať?

Zoznamovanie na internete je "IN"

Internet, internet a zase ten internet. Ako by bez neho už dnešný svet nedokázal vôbec fungovať. Internet používame v dnešnej dobe už snáď ku všetkému, čo je možné. K práci, na vzdelávanie, na nakupovanie, k zábave, ale aj k zoznamovaniu. A práve zoznamovanie na internete sa stáva najobľúbenejším miestom, kde sa ľudia v poslednej dobe zoznamujú.

Ako ju pozvať na rande, aby už nikdy neodmietla?

Osloviť na ulici niekoho cudzieho nebolo nikdy ľahké. O to ťažšie to je, keď vám ide o niekoho, na kom vám veľmi záleží. S trochou cviku je ale možné takmer všetko. Pozrite sa na naše tipy, nech zistíte, čo máte robiť, aby vás žena už nikdy neodmietla.

Tipy na športové rande v Prešove a okolí

Nechcete stráviť svoje prvé rande v kaviarni? Chcete vyraziť do prírody a užiť si prvú schôdzku v pohybe? Pozrite sa na naše tipy.

Najnovšie články