10 tipov na kultúrne rande v Trnave

10 tipov na kultúrne rande v Trnave

Trnava, so svojou bohatou históriou a živým kultúrnym dianím, ponúka nespočetné množstvo príležitostí pre Vaše nezabudnuteľné rande. Nižšie sa pozrite na našich 10 tipov na kultúrne rande v Trnave.

Prechádzka historickým centrom

Objavte čaro starobylých uličiek, námestí a historických pamiatok, ako je napríklad Katedrála svätého Jána Krstiteľa, Mestská gotická veža zo 14. storočia, baroková Bazilika svätého Mikuláša, Synagóga alebo jezuitský Kostol Najsvätejšej Trojice.

Návšteva Trnavského múzea

Preskúmajte bohatú históriu a kultúru regiónu cez zaujímavé expozície a výstavy, ktoré toto múzeum ponúka. Medzi stále expozície patria Dejiny Trnavy, Ľudová Kultúra na Záhorí, Príroda trnavského kraja, Umenie v Trnave. Okrem stálych expozícií sa tu môže pozrieť aj na expozície dočasné, zájsť si na prednášku, koncert alebo workshop.

Večer so živou hudbou

Trnava je domovom niekoľkých kaviarní a barov, kde prebiehajú pravidelne večery so živou hudbou. Tento tip je ideálny pre milovníkov dobrého pitia a kvalitnej hudby a tých, ktorí si pri poháriku dobrého vína radi zaspievajú alebo zatancujú.

Divadelné predstavenie v Divadle Jána Palárika

Užite si kúzlo tohto divadla a nechajte sa pohltiť jedným z mnohých predstavení, ktoré Divadlo Jána Palárika ponúka. Spoločné sledovanie predstavení Vám umožní zdieľať zážitok a otvoriť sa konverzáciu o témach, ktoré Vás zaujímajú. Môžete sa baviť o deji, hercoch, réžii, scénografii, hudbe a o mnohých ďalších témach. Či už máte radi komédie, tragédie, muzikály, opery alebo balety, v divadle si vždy nájdete niečo pre seba.

Návšteva Galéria Jána Koniarka

Pre milovníkov umenia je galéria s premenlivými expozíciami súčasného umenia perfektným miestom pre inšpiratívne rande. Galéria vám umožní obohatiť Váš kultúrny rozhľad a otvoriť sa novým formám umenia. Môžete sa zoznámiť s dielom Jána Koniarka, ale aj s dielami iných slovenských a svetových sochárov. Po návšteve galérie potom môžete zájsť ešte na šálku kávy do nejakej peknej trnavskej kaviarne.

Filmový večer v kine

Milovníci filmov si prídu na svoje v jednom z troch trnavských kín. Ktoré kino si vybrať, závisí od vašich preferencií. Ak chcete moderné kino s veľkým výberom filmov a občerstvením, Cinemax Trnava je ideálnou voľbou. Ak dávate prednosť skôr menšiemu kinu s komornejšou atmosférou, zvoľte Kino Hviezda. A ak chcete zažiť kúzlo klasického kina, kúpte si lístky do Mestského kina. Okrem vyššie uvedených filmových projekcií sa v Trnave konajú aj filmové festivaly a prehliadky či iné kulturné akcie. Medzi najznámejšie patrí Festival animovaných filmov Anifilm a Festival slovenského filmu.

Tematické prehliadky mesta

Zúčastnite sa na jednej z pravidelne organizovaných tematických prehliadok mesta, ktoré vám odhalia jeho skryté príbehy a zaujímavosti. Tematické prehliadky sú určené nielen pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť o Trnave, čo najviac zaujímavostí, ale aj pre miestnych obyvateľov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o svojom meste. Prehliadky Vám pomôžu objaviť nové a zaujímavé miesta v Trnave, o ktorých ste nemali najskôr ani tušenie.

Večerná prechádzka po hradbách

Prežite romantickú večernú prechádzku po zachovaných častiach trnavských mestských hradieb, odkiaľ sa naskytá nádherný pohľad na osvetlené mesto. A ako lepšie zakončiť krásny romantický večer, než v nejakej útulnej reštaurácii alebo vo vinárni na pohári vína?

Literárna kaviareň Artforum

Vychutnajte si kávu a zákusok v kaviarni s programom literárnych večerov a autorských čítaní. Artforum je kaviareň a kníhkupectvo v jednom. Ponúka široký výber kníh z oblasti literatúry, umenia, histórie a filozofie. V kaviarni sa tiež konajú rôzne kultúrne podujatia, ako sú literárne večery, koncerty a výstavy. Kaviareň Artforum je obľúbeným miestom na stretávanie študentov, umelcov a intelektuálov. Je to ale ideálne miesto aj pre tých, ktorí si chcú vychutnať dobrú kávu, prečítať si knihu a porozprávať sa s priateľmi. Do tejto kaviarne môžete vyraziť sami aj ako pár a porozprávať sa o Vašej čitateľskej vášni.

Návšteva výstavy v Synagóge

Synagóga v Trnave je krásna a historická pamiatka, ktorá stojí určite za návštevu. Pokiaľ sa zaujímate o históriu, umenie a kultúru, určite si nenechajte ujsť niektorú z výstav, ktoré sa v Synagóge konajú – výstavy fotografií, obrazov, sôch. Okrem vyššie uvedených výstav sa tu konajú aj koncerty, divadelné predstavenia a ďalšie kultúrne podujatia.

Či už preferujete umenie, históriu, prírodu, alebo len chcete stráviť kvalitný čas vo dvojici, Trnava ponúka širokú paletu možností, ako si užiť spoločne nezabudnuteľné rande. Inšpirujte sa našimi tipmi na originálné rande v Trnave! Pokiaľ máte radšej prírodu ako kultúru, užite si Vaše rande aktívne pri športe.


Prajeme Vám krásne a kultúrne obohacujúce rande v Trnave!


Podobné články

Než skočíte do vzťahu

Väčšina ľudí má tendenciu sa oddať novému partnerovi naplno a bez najmenších pochýb. Zamilovanosť už je ostatne taká. Je to jedno z najkrajších období v živote. Bohužiaľ, ružové okuliare občas zakryjú varovné ukazovatele. Ušetrite si trápenie a pozrite sa, čo si všimnúť už v počiatkoch vašej zamilovanosti.

Ako spoznáte, že sa mu (jej) páčite?

Tušíte, že k vám partner niečo cíti? Bohužiaľ sa však stále nemá k prvému kroku. Potom nezúfajte! Poradíme vám, ako zistíte, či má skutočný záujem o vzťah s vami, alebo či vás chce zaradiť len na zoznam svojich priateľov.

Ktoré znamenia zverokruhu sú najlepšie pre dlhodobý vzťah?

Hľadáte k sebe vhodného partnera? Potom si od neho najprv zistite, v akom znamení sa narodil. Podľa neho totiž spoznáte, či je / nie je vhodný pre vzťah. Poradíme vám, aké znamenia zverokruhu sú vhodné pre dlhodobý vzťah.

Ako zapôsobiť na chlapcov?

Chcete sa zoznámiť s chalanom, ktorý sa vám páči a neviete, ako na to? Poradíme vám!

Romantička, alebo koketa? Ako zbaliť ženu podľa jej nátury?

Každý z nás je iný a na každého z nás platí niečo iné. Romantickú dušu moc nepotešíte drahými šperkami a šatmi, rovnako tak dračicu, ktorá chce byť za všetkých okolností stredobodomm pozornosti, nenadchne výlet do "jesenne odetého" lesa. Ako teda na rozdielne ženské nátury?

S akými mužmi je lepšie nechodiť?

Pokiaľ už dlho hľadáte vhodného partnera pre život a nedarí sa vám ho nájsť, pravdepodobne začnete čoskoro skĺzavať k tendencii brať každého, ktorý sa vám pripletie do cesty. Vždy ale existujú muži, ktorí vám za to nestoja. Sladkými rečičkami, alebo prvým dojmom sa nechá zviesť takmer každá žena. Lenže, ..... Prečítajte si, s ktorými mužmi to nemá cenu vôbec skúšať!

Najnovšie články

Kam ísť v Považskej Bystrici na obed alebo večeru?

V Považskej Bystrici sa nachádza mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú chutné a kvalitné jedlo a príjemné prostredie pre vaše prvé rande. Inšpirujte sa našimi 5 tipmi a užite si dokonalý gastronomický zážitok v spoločnosti vašej drahej polovičky.

6 tipov na rande v kaviarni v Považskej Bystrici

Hľadáte útulnú a príjemnú kaviareň v Považskej Bystrici, kde si dať prvé rande? Tu je niekoľko tipov s dobrým hodnotením.

Tipy na zoznamovanie v Považskej Bystrici pre rôzne vekové skupiny

V Považskej Bystrici existuje nespočetné množstvo miest a aktivít, ktoré môžu podporiť zoznamovanie ľudí všetkých vekových kategórií. Nižšie sme pre vás spísali niekoľko tipov na zoznamovanie mladistvých, ľudí stredného veku i seniorov.

Kam na športové (vonkajšie) rande v Považskej Bystrici?

V Považskej Bystrici a jej okolí nájdu milovníci športu a prírody veľa možností, ako si užiť aktívne rande v krásnom prostredí. Tu je niekoľko tipov, ktoré môžu obohatiť vaše prvé rande.

Originálne tipy na rande v Považskej Bystrici

Hľadáte niečo naozaj originálne pre vaše prvé rande v Považskej Bystrici? Nenechajte sa zlákať bežnými tipmi, ako je večera alebo kino a skúste niektorý z týchto netradičných nápadov.

10 tipov na kultúrne rande v Považskej Bystrici

Považská Bystrica ponúka mnoho možností pre kultúrne rande, či už máte radi umenie, históriu, hudbu alebo divadlo. Tu je 10 tipov, ktoré vám pomôžu naplánovať nezabudnuteľný deň (večer).