4 tipy na originálne rande v Trnave

4 tipy na originálne rande v Trnave

Chcete vymyslieť na prvé rande niečo originálnejšie a zábavnejšie ako je kino, divadlo, kaviareň, vináreň alebo večere v reštaurácii? Potom sa inšpirujte našimi tipmi!

Večerný piknik na Mestskej veži

Večerný piknik na Mestskej veži v Trnave je jedinečná udalosť, ktorá sa koná každý rok v letných mesiacoch. Počas pikniku si môžete vychutnať krásny výhľad na mesto Trnava a ochutnať lahodné jedlo a pitie. Program začína o 18. hodine, to sa otvára veža a zahajuje piknik. Od 19 do 21 hodín môžete degustovať vína a regionálne špeciality. Do 20 hodín hrá živá hudba. Na piknik si môžete priniesť vlastnú deku a piknikový kôš. K dispozícii je aj stánok s občerstvením, kde si môžete zakúpiť jedlo a pitie. Večerný piknik na Mestskej veži v Trnave je skvelou príležitosťou, ako si užiť krásny letný večer a výhľad na mesto Trnava. Vstup na piknik je spoplatnený. Pokiaľ si teda chcete zaistiť miesto, urobte to včas. O túto udalosť je pomerne veľký záujem.

Pozorujte hviezdy a planéty

Zažite fascinujúci večer plný hviezd a planét. Kde? V Hvezdárni v Hlohovci. Hvezdáreň sa nachádza cca 15 km od Trnavy. Hvezdáreň M. R. Štefánika v Hlohovci ponúka exkurzie do planetária, pozorovanie Slnka a nočnej oblohy a ďalšie programy pre verejnosť.

Ak budete mať záujem, môžete si urobiť exkurziu do Planetária. V planetáriu sa premietajú filmy o vesmíre na nafukovaciu kopulu. Je to skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o vesmíre a zároveň si užiť romantický originálný zážitok. Hvezdáreň má k dispozícii aj ďalekohľady, ktorými sa dá pozorovať Slnko. Navyše sa tu môžete dohovoriť aj na pozorovaní nočnej oblohy, kedy sa dá pozorovať Mesiac, planéty a hviezdy. Hvezdáreň organizuje aj prednášky o astronómii pre širokú verejnosť či workshopy pre deti i dospelých, kde sa môžete naučiť niečo o astronómii a vesmíre zábavnou formou. Vychutnajte si romantickú atmosféru pod hviezdnou oblohou.

Workshop v Artfore

Máte pocit, že si rozumiete a že spolu chcete stráviť viac času ako je hodina na káve alebo na večeru? Plánujete schôdzku, na ktorej sa bližšie spoznáte? A čo vyskúšať napríklad workshop v Artorum v Trnave?

Ponuka workshopov v Artfore sa neustále mení, takže pred objednaním nejakého konkrétneho, bude najlepšie, keď sa pozriete na ich webové stránky alebo Facebook a dohodnete sa, čo by Vás oboch zaujímalo najviac. Pravidelne sa tu konajú kurzy maľovania olejom, akvarelom alebo akrylom. Ďalej potom kreslenie ceruzkou, tuhou alebo pastelom. Vyberať môžete aj z keramických kurzov, ako je točenie na hrnčiarskom kruhu alebo modelovanie z hliny. Môžete sa naučiť vyrábať šperky, základy fotografovania…

A ako si užiť prvé rande práve na workshope? Vyberte si workshop, ktorý vás oboch zaujíma. Rezervujte si miesto vopred, pretože workshopy sa pomerne rýchlo plnia. Príďte včas, aby ste sa stihli zoznámiť a uvoľniť sa pred začiatkom workshopu. Počas workshopu sa bavte a buďte sami sebou. Užite si Vaše kreatívne rande! Po workshope si urobte ešte chvíľku čas na to, aby ste sa porozprávali a viac sa spoznali. Tento tip na rande je vhodný pre všetky vekové kategórie.

Súkromná večerná prehliadka historického centra s prekvapením

Začnite večer pri romantickej večeri v jednej z tradičných trnavských reštaurácií alebo vínnych pivníc, kde si môžete vychutnať lokálne špeciality a kvalitné slovenské vína. Vyberte si miesto s intímnou atmosférou alebo vonkajšou terasou, pokiaľ to počasie dovolí.

Po večeri si zaistite súkromnú prehliadku Starého Mesta so sprievodcom, ktorý vám odhalí romantické príbehy skrývajúce sa za historickými fasádami, tajomné legendy a históriu lásky, ktorá sa v týchto uličkách odohrávala. Prehliadka by mohla zahŕňať návštevu skrytých zákutí, ktoré bežní turisti často prehliadnu, a končiť by mohla napríklad pri katedrále sv. Jána Krstiteľa alebo na niektorej z veží, odkiaľ je nádherný pohľad na Trnavu.

Prekvapenie na konci prehliadky: Dohovorte sa so sprievodcom alebo nejakou miestnou reštauráciou, že na konci prehliadky na vás na romantickom mieste, napríklad v parku alebo pri historickej pamiatke, bude čakať košík s piknikom a fľaša chladeného šumivého vína s pohľadom na osvetlené mesto. Tento moment môže byť Vaším súkromným zážitkom pod hviezdami, ďaleko od ruchu mesta.

Večer zakončite sledovaním hviezd z niektorého pokojného miesta, pokiaľ to počasie dovolí. Môžete si priniesť deku a teplé nápoje a len tak spoločne relaxovať pod nočnou oblohou.

Tento nápad na rande kombinuje kultúrne zážitky, gastronómiu a romantiku prírody, čo vytvára nezabudnuteľný zážitok pre Vás oboch. Základom úspechu je ale plánovanie a pozornosť k detailom. Jedine tak vyjde všetko na jednotku a Vaša snaha o prekvapenie bude mať veľký efekt.


Prajeme Vám krásne a originálne rande v Trnave!


Podobné články

Nebuďte na Vianoce sami. Zoznámte sa online!

Tento rok sa bohužiaľ môže stať veľmi ľahko, že nebudete mať s kým tráviť Vianoce. Kôli bezpečnosti ste sa rozhodli nestretnúť sa so svojimi rodičmi a príbuznými. Nechcete napriek tomu tráviť Vianoce sami? Poďte sa zoznámiť s niekým v podobnej situácii a oslávte Vianoce spolu!

Prečo ste stále single?

Nebaví vás byť neustále single? Radi by ste si našli partnera / partnerku, ale nedarí sa vám to? Zistite, prečo je to stále tak.

Čo si môžete vziať z romantických kníh?

Kedykoľvek na to príde reč, hovorí sa "Never romantickej knižnici." Je nerealistická, hrdinovia v reále neexistujú a láska na prvý pohľad rovnako nemusí vyjsť. Ako na všetkom je aj na tomto tvrdení kúsok pravdy. Ak máte radi romantické príbehy, vezmite si z nich pár lekcií. Tu sú.

6 tipov na vonkajšie rande v Košiciach

Nechcete vziať partnera (partnerku) na prvé rande do kaviarne ani do reštaurácie? Chcete sa prejsť niekde vonku? Poradíme Vám, kam vyraziť!

Tipy, ktoré vám poradia, ako zbaliť dievča

Páči sa vám nejaké dievča a neviete ako ju zbaliť? Nie je dvorenie práve vašej parketou? Stáva sa vám často, že ako vy sa rozkolíše, skončí vami vybraná dievča v náručí niekoho iného? Potom ste na správnom mieste. Pozrite sa na naše tipy, ktoré by vás mali naučiť to, ako ľahko a rýchlo zbaliť akúkoľvek babu.

Internetové loviská: 5 tipov, ako najviac zaujať

Ste na internetovej zoznamke už nejaký ten piatok, ale stále sa vám úplne nedarí? Alebo naopak, nemáte chuť stále niekoho hľadať a radi by ste, aby teraz začali oslovovať používatelia skôr vás, než vy ich? Máme pre vás 5 tipov, čo robiť, respektíve nerobiť.

Najnovšie články

Kam ísť v Považskej Bystrici na obed alebo večeru?

V Považskej Bystrici sa nachádza mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú chutné a kvalitné jedlo a príjemné prostredie pre vaše prvé rande. Inšpirujte sa našimi 5 tipmi a užite si dokonalý gastronomický zážitok v spoločnosti vašej drahej polovičky.

6 tipov na rande v kaviarni v Považskej Bystrici

Hľadáte útulnú a príjemnú kaviareň v Považskej Bystrici, kde si dať prvé rande? Tu je niekoľko tipov s dobrým hodnotením.

Tipy na zoznamovanie v Považskej Bystrici pre rôzne vekové skupiny

V Považskej Bystrici existuje nespočetné množstvo miest a aktivít, ktoré môžu podporiť zoznamovanie ľudí všetkých vekových kategórií. Nižšie sme pre vás spísali niekoľko tipov na zoznamovanie mladistvých, ľudí stredného veku i seniorov.

Kam na športové (vonkajšie) rande v Považskej Bystrici?

V Považskej Bystrici a jej okolí nájdu milovníci športu a prírody veľa možností, ako si užiť aktívne rande v krásnom prostredí. Tu je niekoľko tipov, ktoré môžu obohatiť vaše prvé rande.

Originálne tipy na rande v Považskej Bystrici

Hľadáte niečo naozaj originálne pre vaše prvé rande v Považskej Bystrici? Nenechajte sa zlákať bežnými tipmi, ako je večera alebo kino a skúste niektorý z týchto netradičných nápadov.

10 tipov na kultúrne rande v Považskej Bystrici

Považská Bystrica ponúka mnoho možností pre kultúrne rande, či už máte radi umenie, históriu, hudbu alebo divadlo. Tu je 10 tipov, ktoré vám pomôžu naplánovať nezabudnuteľný deň (večer).