4 tipy na originálne rande v Trnave

4 tipy na originálne rande v Trnave

Chcete vymyslieť na prvé rande niečo originálnejšie a zábavnejšie ako je kino, divadlo, kaviareň, vináreň alebo večere v reštaurácii? Potom sa inšpirujte našimi tipmi!

Večerný piknik na Mestskej veži

Večerný piknik na Mestskej veži v Trnave je jedinečná udalosť, ktorá sa koná každý rok v letných mesiacoch. Počas pikniku si môžete vychutnať krásny výhľad na mesto Trnava a ochutnať lahodné jedlo a pitie. Program začína o 18. hodine, to sa otvára veža a zahajuje piknik. Od 19 do 21 hodín môžete degustovať vína a regionálne špeciality. Do 20 hodín hrá živá hudba. Na piknik si môžete priniesť vlastnú deku a piknikový kôš. K dispozícii je aj stánok s občerstvením, kde si môžete zakúpiť jedlo a pitie. Večerný piknik na Mestskej veži v Trnave je skvelou príležitosťou, ako si užiť krásny letný večer a výhľad na mesto Trnava. Vstup na piknik je spoplatnený. Pokiaľ si teda chcete zaistiť miesto, urobte to včas. O túto udalosť je pomerne veľký záujem.

Pozorujte hviezdy a planéty

Zažite fascinujúci večer plný hviezd a planét. Kde? V Hvezdárni v Hlohovci. Hvezdáreň sa nachádza cca 15 km od Trnavy. Hvezdáreň M. R. Štefánika v Hlohovci ponúka exkurzie do planetária, pozorovanie Slnka a nočnej oblohy a ďalšie programy pre verejnosť.

Ak budete mať záujem, môžete si urobiť exkurziu do Planetária. V planetáriu sa premietajú filmy o vesmíre na nafukovaciu kopulu. Je to skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o vesmíre a zároveň si užiť romantický originálný zážitok. Hvezdáreň má k dispozícii aj ďalekohľady, ktorými sa dá pozorovať Slnko. Navyše sa tu môžete dohovoriť aj na pozorovaní nočnej oblohy, kedy sa dá pozorovať Mesiac, planéty a hviezdy. Hvezdáreň organizuje aj prednášky o astronómii pre širokú verejnosť či workshopy pre deti i dospelých, kde sa môžete naučiť niečo o astronómii a vesmíre zábavnou formou. Vychutnajte si romantickú atmosféru pod hviezdnou oblohou.

Workshop v Artfore

Máte pocit, že si rozumiete a že spolu chcete stráviť viac času ako je hodina na káve alebo na večeru? Plánujete schôdzku, na ktorej sa bližšie spoznáte? A čo vyskúšať napríklad workshop v Artorum v Trnave?

Ponuka workshopov v Artfore sa neustále mení, takže pred objednaním nejakého konkrétneho, bude najlepšie, keď sa pozriete na ich webové stránky alebo Facebook a dohodnete sa, čo by Vás oboch zaujímalo najviac. Pravidelne sa tu konajú kurzy maľovania olejom, akvarelom alebo akrylom. Ďalej potom kreslenie ceruzkou, tuhou alebo pastelom. Vyberať môžete aj z keramických kurzov, ako je točenie na hrnčiarskom kruhu alebo modelovanie z hliny. Môžete sa naučiť vyrábať šperky, základy fotografovania…

A ako si užiť prvé rande práve na workshope? Vyberte si workshop, ktorý vás oboch zaujíma. Rezervujte si miesto vopred, pretože workshopy sa pomerne rýchlo plnia. Príďte včas, aby ste sa stihli zoznámiť a uvoľniť sa pred začiatkom workshopu. Počas workshopu sa bavte a buďte sami sebou. Užite si Vaše kreatívne rande! Po workshope si urobte ešte chvíľku čas na to, aby ste sa porozprávali a viac sa spoznali. Tento tip na rande je vhodný pre všetky vekové kategórie.

Súkromná večerná prehliadka historického centra s prekvapením

Začnite večer pri romantickej večeri v jednej z tradičných trnavských reštaurácií alebo vínnych pivníc, kde si môžete vychutnať lokálne špeciality a kvalitné slovenské vína. Vyberte si miesto s intímnou atmosférou alebo vonkajšou terasou, pokiaľ to počasie dovolí.

Po večeri si zaistite súkromnú prehliadku Starého Mesta so sprievodcom, ktorý vám odhalí romantické príbehy skrývajúce sa za historickými fasádami, tajomné legendy a históriu lásky, ktorá sa v týchto uličkách odohrávala. Prehliadka by mohla zahŕňať návštevu skrytých zákutí, ktoré bežní turisti často prehliadnu, a končiť by mohla napríklad pri katedrále sv. Jána Krstiteľa alebo na niektorej z veží, odkiaľ je nádherný pohľad na Trnavu.

Prekvapenie na konci prehliadky: Dohovorte sa so sprievodcom alebo nejakou miestnou reštauráciou, že na konci prehliadky na vás na romantickom mieste, napríklad v parku alebo pri historickej pamiatke, bude čakať košík s piknikom a fľaša chladeného šumivého vína s pohľadom na osvetlené mesto. Tento moment môže byť Vaším súkromným zážitkom pod hviezdami, ďaleko od ruchu mesta.

Večer zakončite sledovaním hviezd z niektorého pokojného miesta, pokiaľ to počasie dovolí. Môžete si priniesť deku a teplé nápoje a len tak spoločne relaxovať pod nočnou oblohou.

Tento nápad na rande kombinuje kultúrne zážitky, gastronómiu a romantiku prírody, čo vytvára nezabudnuteľný zážitok pre Vás oboch. Základom úspechu je ale plánovanie a pozornosť k detailom. Jedine tak vyjde všetko na jednotku a Vaša snaha o prekvapenie bude mať veľký efekt.


Prajeme Vám krásne a originálne rande v Trnave!


Podobné články

Zoznamovanie žien podľa veku

Ak sú ženy slobodné a bezdetné, zoznamujú sa väčšinou pomerne ľahko. Ak sú rozvedené a majú už z predchádzajúceho vzťahu nejaké deti, ide to o niečo horšie. A čo potom ženy, ktoré už sú v dôchodkovom veku a partner im zomrel? Ako sa líši úspešnosť zoznamovania s pribúdajúcim vekom?

Pripravte sa na stretnutie s osudovým chalanom

Každá z nás hľadá alebo čaká na vhodného partnera. Milého, dobrého, obetavého a chytrého krásavca. Proste Pána dokonalého. Ak veríte, že taký existuje alebo aspoň niekto jemu podobný, musíte byť pripravená na stretnutie - môže sa totiž objaviť kdekoľvek a kedykoľvek. Poradíme vám pár trikov, ktoré vás pripravia na takéto situácie.

Kam na rande so zážitkami?

Ak ste tými, kto väčšinou vymýšľa plán na rande, skôr, alebo neskôr, vám musia dôjsť nápady. Máte pocit, že už ste spolu boli snáď všade a nič ďalšie vás skrátka nenapadá? Aj oprášenie starého nápadu sa môže oplatiť. Stačí len rande trochu obmeniť. Pokiaľ už nápady nemáte, čítajte. Prinášame vám tipy na rande so zážitkami, na ktoré budete ešte dlho spomínať!

Nie je chlap ako chlap alebo od ktorých mužov dať radšej ruky preč!

Hľadáte partnera pre život a viete, že tentoraz si musíte dať naozaj pozor, aby ste neurobila rovnakú chybu, ako v predchádzajúcom vzťahu? Ak ste žila s alkoholikom, zaiste si budete hľadať muža, ktorý je abstinent. Rozviedla Ak ste sa s manželom kvôli gamblerstvo, potom by váš nový priateľ mal mať na hracie automaty podobný názor, ako vy. Akých mužských typov je lepšie vyvarovať sa hneď zo začiatku vzťahu, teda predtým, než u vás začnú pracovať hormóny a vy sa znovu bezhlavo zamilujete?

Krása verzus inteligencia

Chcete sa zoznámiť? Aké vlastnosti by váš nový partner alebo partnerka mali mať? Je pre vás dôležitejšie to, ako bude váš partner (partnerka) vyzerať, akú bude mať postavu alebo vás skôr zaujíma, akými povahovými vlastnosťami bude vami zvolená osoba disponovať?

Hodíte sa k sebe? Spoznajte to už na prvom rande!

Už vás nebaví, že sa zo sympaťáka alebo super dievčaťa nakoniec vykľuje niekto iný? Máte pocit, že na začiatku vyzerá vždy všetko báječne, ale nakoniec zistíte, že sa k sebe vôbec nehodíte? Vyhnite sa podobným sklamaniam a odhadnite svoj náprotivok už na prvom rande! Stačí sledovať všadeprítomné signály alebo položiť tú správnu otázku.