Tipy na športové rande v Trnave

Tipy na športové rande v Trnave

Trnava a jej okolie ponúka mnoho krásnych miest pre prechádzky, pikniky aj športové zážitky. Ak ste milovníci prírody a športových aktivít, inšpirujte sa našimi tipmi pre romantické chvíle v prírode, relaxáciu či aktívne rande.

Prechádzka historickým mestom

Prechádzka Starým Mestom

Začnite na Trojičnom námestí, obdivujte barokovú a renesančnú architektúru, navštívte katedrálu sv. Jána Krstiteľa a preskúmajte úzke uličky mesta s historickým kúzlom. Pokiaľ budete mať z prvej schôdzky dobrý pocit a budete spolu chcieť stráviť ešte trochu času, spojte prechádzku mestom ešte s gastronomickým zážitkom a rande si trochu predĺžte. Zájdite si do kaviarne na šálku kávy, do vinárne alebo baru na pohárik víno alebo piva alebo niekam do reštaurácie na obed či večeru. Získate tak ďalšiu hodinu alebo dve, ktorú budete môcť venovať spoločnej konverzácii.

Parky a prírodné oblasti - miesta na piknik a relaxáciu

Mestský park Antona Bernoláka

Tento park je ideálnym miestom na oddych uprostred zelene. Nájdete tu pokojné zákutia pre piknik, chodníky na prechádzky i dostatok priestoru na relaxáciu na deke. V parku je ihrisko na rôzne športy - futbal, basketbal, volejbal a tenis. Ďalej je tu detské ihrisko s preliezkami, hojdačkami a šmykľavkami a vonkajšou posilňovňou. Ak máte so sebou na schôdzke aj menšie deti, môžete sa zájsť na toto ihrisko na chvíľu pozrieť. V parku sa konajú rôzne kultúrne podujatia, koncerty, divadelné predstavenia a festivaly. Nachádza sa tu aj kaviareň aj reštaurácia. Kaviareň sa volá "Art Cafe" a nájdete ju v severnej časti parku. Ponúka široký výber kávy, čaju, nealkoholických nápojov a zákuskov. Kávu a zákusky si môžete vychutnať na terase na čerstvom vzduchu. Reštaurácia "Park Restaurant" sa nachádza v protiľahlej južnej časti parku. Aj reštaurácia má vonkajšiu terasu s krásnym výhľadom na park. Ak si chcete kúpiť len niečo menšie, môžete sa zastaviť v stánku s občerstvením a dať si zmrzlinu, hotdog či iné drobné občerstvenie.

Kamenný Mlyn

Kamenný Mlyn v Trnave je historický vodný mlyn z 15. storočia. Nachádza sa na brehu potoka Trnávka a je obklopený krásnou prírodou. Mlyn bol zrekonštruovaný av súčasnosti slúži ako reštaurácia a hotel. Kamenný Mlyn sa nachádza asi 4 km od centra Trnavy. Z Trnavy sa do Kamenného Mlyna dostanete autom, autobusom alebo pešo. Kamenný Mlyn je ideálnym miestom pre prvé rande predovšetkým preto, že tu prežijete skutočne romantické rande v krásnom a pokojnom prostredí, ktoré môžete doplniť o prechádzku alebo o spoločný obed či večeru. Pokiaľ zistíte, že vyšlo Vaše prvé spoločné rande na jedničku a nebudete sa chcieť ešte rozlúčiť, môžete sa tu ubytovať a prvé rande si ešte o niečo predĺžiť. V rekreačnej oblasti Kamenný Mlyn je krásne jazero, ktoré je v lete populárnym miestom na kúpanie, opaľovanie a pikniky. Veríme, že si tu užijete krásny, spoločne strávený čas.

Relaxačné aktivity v prírode

Piknik v parku alebo na brehu Trnávky

Říčka Trnávka pretekajúca mestom ponúka príjemné miesta na relaxáciu pri vode. Nájdite si pokojné miesto, rozložte si piknikovú deku, načnite si fľašu prosecca, na to si dajte nakrájané syry a salámy a užite si krásne, pohodové popoludnie v prírode v prítomnosti osoby, ktorú chcete bližšie spoznať. Pokiaľ si dáte s prípravou piknikového koša prácu, Váš partner (Vaša partnera) určite Vašu snahu ocenia.

Piknik si môžete urobiť aj v miestnom parku alebo na inom pokojnom mieste v prírode. Piknik je ideálny na neformálne a uvoľnené zoznámenie. Na pikniku budete mať ideálnu príležitosť na to, aby ste sa porozprávali o svojej minulosti, o svojich životoch a predovšetkým o svojich plánoch do budúcnosti.

Pozorovanie hviezd

Vydajte sa večer na miesto ďaleko od mestského svetelného znečistenia a pozorujte hviezdy. Nezabudnite si priniesť deku a teplé nápoje. Budete tak mať krásnu príležitosť užiť si romantickú schôdzku priamo pod hviezdami. Inšpirujte sa ďalšími tipmi na originálne romantické rande!

Fotografovanie prírody

Ak máte obaja pozitívny vzťah k fotografovaniu, naplánujte si výlet zameraný na fotografovanie krajiny, zvierat, rastlín alebo zaujímavých scén v prírode. To vám poskytne mnoho tém na rozhovor a zdieľanie spoločných záujmov. Prechádzku potom môžete zakončiť niekde v kaviarni, vinárni alebo reštaurácii. Tu budete mať priestor nielen na komunikáciu, ale aj na zhodnotenie Vašich fotografií.

Outdoorové aktivity v prírode

Cyklovýlet

Vyberte si peknú trasu v okolí vášho mesta alebo po prírodných chodníkoch. Cyklovýlet je skvelým spôsobom, ako spoločne stráviť deň, preskúmať nové miesta a užívať si krásu prírody. V Trnave a blízkom okolí je vytvorených mnoho cyklotrás, ktoré vás prevedú malebnou krajinou. Môžete si vyjsť napríklad k neďalekým vínnym pivniciam alebo preskúmať prírodné krásy regiónu. Za zmienku stojí určite okruh okolo Sĺňavy. Je dlhý cca 20 km. Trasa vedie po rovinatom teréne a je nenáročná. Po ceste sa môžete zastaviť na kúpalisku Sĺňava. Zvoliť môžete aj o trochu dlhší, cca 30 km dlhý okruh okolo Ružindola. Trasa vedie z Trnavy cez Ružindol a Horné Orešany. Tento okruh je o niečo náročnejší ako okruh okolo Sĺňavy, ale stále je vhodný pre väčšinu cyklistov. Trasa vedie po kopcovatom teréne a ponúka krásne výhľady na okolie Trnavy. Tu záleží hlavne na fyzickej aktivite Vás oboch a aj na čase, ktorý chcete na Vašej prvej schôdzke stráviť.

Pešia turistika

Vydajte sa na peší výlet do miestnych hôr, lesov alebo prírodných parkov. Vyberte trasu podľa Vašej fyzickej kondície a preferencií a nezabudnite na nejaké dobré občerstvenie so sebou.

Vodné aktivity

Pokiaľ sa bude konať Vaša prvá schôdzka pri vode, dohodnite sa na tom, či si nepožičiate napríklad lodičku alebo vodné bicykle a neprejdete sa po vodnej hladine. To by mohlo byť romantickou a zároveň dobrodružnou aktivitou. Užijete si pokoj v prírode a veľa zábavy pri spoločnom veslovaní (šliapaní). Počas plavby sa budete môcť porozprávať o mnohých témach, ktoré Vás spájajú.

Športové aktivity

Tenis alebo bedminton

Zarezervujte si kurt a užite si priateľský zápas. To je skvelý spôsob, ako byť aktívny a zároveň sa pobaviť.

Minigolf

Minigolf je zábavný a nevyžaduje predchádzajúce skúsenosti, takže sa môžete sústrediť na zábavu a spoznávanie seba navzájom.

Lezenie na umelej stene

Pre tých, ktorí chcú pridať trochu adrenalínu do svojej prvej schôdzky, je lezenie na umelej stene skvelou voľbou. Je to výzva a zároveň zábava.


Tieto aktivity nielen že umožňujú zdieľať spoločné záujmy a stráviť čas vonku, ale taktiež ponúkajú príležitosť bližšie sa spoznať v neformálnom a aktívnom prostredí.


Podobné články

Trendy v randenia

Už dávno neplatí, že sa ľudia zoznamujú iba osobne, a že na prvú schôdzku pozýva vždy muž. Žijeme v úplne odlišnej dobe. Mení sa nielen spôsob života, ale aj spôsob zoznamovania a priebehu milostných stretnutí. Pozrite sa ako!

Neviete, ako zbaliť staršiu ženu? Poradíme vám!

Už od pradávna je akýmsi zvykom, že muž by mal dvoriť žene ako prvý a prevziať všetku iniciatívu v zoznamovaní na seba. A pretože až donedávna ženy väčšinou len vyčkávali, na mužov sa len krásne usmievali, prípadne žmurkali, bolo len na mužoch urobiť tento prvý krok. A práve preto, je potrebné mužom trochu poradiť v tom, ako ženu zbaliť!

Kde stretnúť muža pre život?

Chcete aj vy vedieť, kde stretnúť toho pravého muža pre život? Nebaví vás už diskotéky a známostiam z baru tak úplne neveríte? Pozrite sa s nami na pár tipov, kde stretnúť partnera pre život.

Výhody single života

Rozišli ste sa s partnerom / partnerkou? Nevešajte hlavu. Život bez trvalého vzťahu má svoje veľké výhody. Bola by škoda, ak by ste ich nevyužili. Zistite, aké klady má single život.

Klienti jej za dohadzovanie platia státisíce dolárov. Aká je najväčšia chyba pri randení podľa elitnej dohadzovačky?

Zveriť sa do rúk profesionálov je vždy dobrá voľba. Neplatí to však iba pri službách osobných trénerov alebo stylistov, ale tiež pri profesionálnych dohadzovačoch. Za nemalý peniaz vám nájdu partnera na mieru.

Ako spoznate, že váš partner nie je schopný opätovať city?

Existujú ľudia, ktorí vám skrátka nestoja za námahu. Sú atraktívni, zábavní, často aj zodpovední. Chýba im však schopnosť milovať, odovzdať sa tomu druhému, priniesť pre neho obete. Nie sú zlí. Skrátka len nevedia mať radi tak, ako by ste si zaslúžili (priali). Ako spoznať, že je váš partner presne taký?

Najnovšie články

Kam ísť v Považskej Bystrici na obed alebo večeru?

V Považskej Bystrici sa nachádza mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú chutné a kvalitné jedlo a príjemné prostredie pre vaše prvé rande. Inšpirujte sa našimi 5 tipmi a užite si dokonalý gastronomický zážitok v spoločnosti vašej drahej polovičky.

6 tipov na rande v kaviarni v Považskej Bystrici

Hľadáte útulnú a príjemnú kaviareň v Považskej Bystrici, kde si dať prvé rande? Tu je niekoľko tipov s dobrým hodnotením.

Tipy na zoznamovanie v Považskej Bystrici pre rôzne vekové skupiny

V Považskej Bystrici existuje nespočetné množstvo miest a aktivít, ktoré môžu podporiť zoznamovanie ľudí všetkých vekových kategórií. Nižšie sme pre vás spísali niekoľko tipov na zoznamovanie mladistvých, ľudí stredného veku i seniorov.

Kam na športové (vonkajšie) rande v Považskej Bystrici?

V Považskej Bystrici a jej okolí nájdu milovníci športu a prírody veľa možností, ako si užiť aktívne rande v krásnom prostredí. Tu je niekoľko tipov, ktoré môžu obohatiť vaše prvé rande.

Originálne tipy na rande v Považskej Bystrici

Hľadáte niečo naozaj originálne pre vaše prvé rande v Považskej Bystrici? Nenechajte sa zlákať bežnými tipmi, ako je večera alebo kino a skúste niektorý z týchto netradičných nápadov.

10 tipov na kultúrne rande v Považskej Bystrici

Považská Bystrica ponúka mnoho možností pre kultúrne rande, či už máte radi umenie, históriu, hudbu alebo divadlo. Tu je 10 tipov, ktoré vám pomôžu naplánovať nezabudnuteľný deň (večer).