Tipy na športové rande v Trnave

Tipy na športové rande v Trnave

Trnava a jej okolie ponúka mnoho krásnych miest pre prechádzky, pikniky aj športové zážitky. Ak ste milovníci prírody a športových aktivít, inšpirujte sa našimi tipmi pre romantické chvíle v prírode, relaxáciu či aktívne rande.

Prechádzka historickým mestom

Prechádzka Starým Mestom

Začnite na Trojičnom námestí, obdivujte barokovú a renesančnú architektúru, navštívte katedrálu sv. Jána Krstiteľa a preskúmajte úzke uličky mesta s historickým kúzlom. Pokiaľ budete mať z prvej schôdzky dobrý pocit a budete spolu chcieť stráviť ešte trochu času, spojte prechádzku mestom ešte s gastronomickým zážitkom a rande si trochu predĺžte. Zájdite si do kaviarne na šálku kávy, do vinárne alebo baru na pohárik víno alebo piva alebo niekam do reštaurácie na obed či večeru. Získate tak ďalšiu hodinu alebo dve, ktorú budete môcť venovať spoločnej konverzácii.

Parky a prírodné oblasti - miesta na piknik a relaxáciu

Mestský park Antona Bernoláka

Tento park je ideálnym miestom na oddych uprostred zelene. Nájdete tu pokojné zákutia pre piknik, chodníky na prechádzky i dostatok priestoru na relaxáciu na deke. V parku je ihrisko na rôzne športy - futbal, basketbal, volejbal a tenis. Ďalej je tu detské ihrisko s preliezkami, hojdačkami a šmykľavkami a vonkajšou posilňovňou. Ak máte so sebou na schôdzke aj menšie deti, môžete sa zájsť na toto ihrisko na chvíľu pozrieť. V parku sa konajú rôzne kultúrne podujatia, koncerty, divadelné predstavenia a festivaly. Nachádza sa tu aj kaviareň aj reštaurácia. Kaviareň sa volá "Art Cafe" a nájdete ju v severnej časti parku. Ponúka široký výber kávy, čaju, nealkoholických nápojov a zákuskov. Kávu a zákusky si môžete vychutnať na terase na čerstvom vzduchu. Reštaurácia "Park Restaurant" sa nachádza v protiľahlej južnej časti parku. Aj reštaurácia má vonkajšiu terasu s krásnym výhľadom na park. Ak si chcete kúpiť len niečo menšie, môžete sa zastaviť v stánku s občerstvením a dať si zmrzlinu, hotdog či iné drobné občerstvenie.

Kamenný Mlyn

Kamenný Mlyn v Trnave je historický vodný mlyn z 15. storočia. Nachádza sa na brehu potoka Trnávka a je obklopený krásnou prírodou. Mlyn bol zrekonštruovaný av súčasnosti slúži ako reštaurácia a hotel. Kamenný Mlyn sa nachádza asi 4 km od centra Trnavy. Z Trnavy sa do Kamenného Mlyna dostanete autom, autobusom alebo pešo. Kamenný Mlyn je ideálnym miestom pre prvé rande predovšetkým preto, že tu prežijete skutočne romantické rande v krásnom a pokojnom prostredí, ktoré môžete doplniť o prechádzku alebo o spoločný obed či večeru. Pokiaľ zistíte, že vyšlo Vaše prvé spoločné rande na jedničku a nebudete sa chcieť ešte rozlúčiť, môžete sa tu ubytovať a prvé rande si ešte o niečo predĺžiť. V rekreačnej oblasti Kamenný Mlyn je krásne jazero, ktoré je v lete populárnym miestom na kúpanie, opaľovanie a pikniky. Veríme, že si tu užijete krásny, spoločne strávený čas.

Relaxačné aktivity v prírode

Piknik v parku alebo na brehu Trnávky

Říčka Trnávka pretekajúca mestom ponúka príjemné miesta na relaxáciu pri vode. Nájdite si pokojné miesto, rozložte si piknikovú deku, načnite si fľašu prosecca, na to si dajte nakrájané syry a salámy a užite si krásne, pohodové popoludnie v prírode v prítomnosti osoby, ktorú chcete bližšie spoznať. Pokiaľ si dáte s prípravou piknikového koša prácu, Váš partner (Vaša partnera) určite Vašu snahu ocenia.

Piknik si môžete urobiť aj v miestnom parku alebo na inom pokojnom mieste v prírode. Piknik je ideálny na neformálne a uvoľnené zoznámenie. Na pikniku budete mať ideálnu príležitosť na to, aby ste sa porozprávali o svojej minulosti, o svojich životoch a predovšetkým o svojich plánoch do budúcnosti.

Pozorovanie hviezd

Vydajte sa večer na miesto ďaleko od mestského svetelného znečistenia a pozorujte hviezdy. Nezabudnite si priniesť deku a teplé nápoje. Budete tak mať krásnu príležitosť užiť si romantickú schôdzku priamo pod hviezdami. Inšpirujte sa ďalšími tipmi na originálne romantické rande!

Fotografovanie prírody

Ak máte obaja pozitívny vzťah k fotografovaniu, naplánujte si výlet zameraný na fotografovanie krajiny, zvierat, rastlín alebo zaujímavých scén v prírode. To vám poskytne mnoho tém na rozhovor a zdieľanie spoločných záujmov. Prechádzku potom môžete zakončiť niekde v kaviarni, vinárni alebo reštaurácii. Tu budete mať priestor nielen na komunikáciu, ale aj na zhodnotenie Vašich fotografií.

Outdoorové aktivity v prírode

Cyklovýlet

Vyberte si peknú trasu v okolí vášho mesta alebo po prírodných chodníkoch. Cyklovýlet je skvelým spôsobom, ako spoločne stráviť deň, preskúmať nové miesta a užívať si krásu prírody. V Trnave a blízkom okolí je vytvorených mnoho cyklotrás, ktoré vás prevedú malebnou krajinou. Môžete si vyjsť napríklad k neďalekým vínnym pivniciam alebo preskúmať prírodné krásy regiónu. Za zmienku stojí určite okruh okolo Sĺňavy. Je dlhý cca 20 km. Trasa vedie po rovinatom teréne a je nenáročná. Po ceste sa môžete zastaviť na kúpalisku Sĺňava. Zvoliť môžete aj o trochu dlhší, cca 30 km dlhý okruh okolo Ružindola. Trasa vedie z Trnavy cez Ružindol a Horné Orešany. Tento okruh je o niečo náročnejší ako okruh okolo Sĺňavy, ale stále je vhodný pre väčšinu cyklistov. Trasa vedie po kopcovatom teréne a ponúka krásne výhľady na okolie Trnavy. Tu záleží hlavne na fyzickej aktivite Vás oboch a aj na čase, ktorý chcete na Vašej prvej schôdzke stráviť.

Pešia turistika

Vydajte sa na peší výlet do miestnych hôr, lesov alebo prírodných parkov. Vyberte trasu podľa Vašej fyzickej kondície a preferencií a nezabudnite na nejaké dobré občerstvenie so sebou.

Vodné aktivity

Pokiaľ sa bude konať Vaša prvá schôdzka pri vode, dohodnite sa na tom, či si nepožičiate napríklad lodičku alebo vodné bicykle a neprejdete sa po vodnej hladine. To by mohlo byť romantickou a zároveň dobrodružnou aktivitou. Užijete si pokoj v prírode a veľa zábavy pri spoločnom veslovaní (šliapaní). Počas plavby sa budete môcť porozprávať o mnohých témach, ktoré Vás spájajú.

Športové aktivity

Tenis alebo bedminton

Zarezervujte si kurt a užite si priateľský zápas. To je skvelý spôsob, ako byť aktívny a zároveň sa pobaviť.

Minigolf

Minigolf je zábavný a nevyžaduje predchádzajúce skúsenosti, takže sa môžete sústrediť na zábavu a spoznávanie seba navzájom.

Lezenie na umelej stene

Pre tých, ktorí chcú pridať trochu adrenalínu do svojej prvej schôdzky, je lezenie na umelej stene skvelou voľbou. Je to výzva a zároveň zábava.


Tieto aktivity nielen že umožňujú zdieľať spoločné záujmy a stráviť čas vonku, ale taktiež ponúkajú príležitosť bližšie sa spoznať v neformálnom a aktívnom prostredí.


Podobné články

Týmto veciam sa pri zvádzaní vyhnite!

Na každého platí niečo iné. Niekto má rád ambície, iný oceňuje istú mieru hanblivosti. Každý človek je iný. Našťastie existujú pravdy, ktoré platia pri každom type zvádzania. Napríklad tá, že predstieranie sa nevypláca. Čomu sa teda radšej pri zvádzaní vyhnúť? Odpoveď nájdete v článku.

Ktoré znamenia zverokruhu sú najlepšie pre dlhodobý vzťah?

Hľadáte k sebe vhodného partnera? Potom si od neho najprv zistite, v akom znamení sa narodil. Podľa neho totiž spoznáte, či je / nie je vhodný pre vzťah. Poradíme vám, aké znamenia zverokruhu sú vhodné pre dlhodobý vzťah.

Ako sa zoznámiť so ženou

Ženy zastávajú funkciu slnka na mužskej planéte. Sú nedosiahnuteľné a keď sa priblížia, potíte sa, ba priam horíte. My vám poskytneme ošetrenie na vaše rany. Poradíme vám, ako sa najlepšie zoznámiť so ženou, ktorá sa vám zdá byť nedostupná.

Zoznamka pre spoločnú dovolenku

Túžite si tento rok poriadne oddýchnuť? Chceli by ste ísť na dovolenku, ale nemáte s kým? Zoznámte sa s človekom, ktorý chce to isté. Na internete je veľa zoznamiek, ktoré vám dopomôžu nájsť parťáka pre cestovanie. Poradíme vám, ako hľadať.

Kedy predstaviť partnera priateľom?

Našli ste si nového partnera? Je úplne úžasný a nemôžete sa dočkať, až ho predstavíte svojim priateľom? Je pre vás veľmi dôležité, aby vám ho "schválili"? Len si predstavte, ako nepríjemné by bolo, keby sa im nepáčil a vy by ste potom riešili dilemu, ako to urobiť keď budete mať s priateľmi nejakú spoločnú akciu. Či na ňu ísť s partnerom alebo radšej bez. Poradíme vám, ako a kedy im vášho partnera predstaviť.

Ako si vybrať zoznamku

Nájsť tú správnu zoznamku nie je úplne jednoduché. Ak chcete zoznamovaniu obetovať čo najmenej času a peňazí, prečítajte si náš článok. Poradíme vám, ako si vybrať tú najlepšiu zoznamku.