6 tipov na športové rande v Poprade a okolí

6 tipov na športové rande v Poprade a okolí

Poprad a jeho okolie ponúka množstvo možností pre športové rande či rande v prírode. Vonkajšie rande je skvelý spôsob, ako sa zoznámiť v aktívnom duchu. Nižšie vám ponúkame niekoľko nápadov, ktorými sa môžete inšpirovať!

Prechádzka po Spišskej Sobote

Spišská Sobota nie je priamo v Poprade, je to samostatná obec, ktorá sa nachádza asi 4 km od Popradu. Táto historická časť Popradu je ako stvorená na romantickú prechádzku. Prechádzku môžete začať na námestí sv. Jakuba, kde sa nachádza krásny kostol a historické meštianske domy. Potom prejdite po Hlavnej ulici, kde si môžete prezrieť obchody a kúpiť suveníry. Zastavte sa v Múzeu Spišská Sobota, kde sa dozviete niečo o histórii a kultúre Spišskej Soboty. Ak budete mať chuť a čas, navštívte Spišský hrad, jeden z najväčších hradných komplexov v strednej Európe. Hrad sa nachádza na kopci nad Spišskou Sobotou a ponúka krásny výhľad na okolitú krajinu. A pokiaľ vám nebude toto všetko stačiť a budete chcieť v schôdzke pokračovať, zájdite si ešte na drink do baru, na kávu do kaviarne alebo napríklad na večeru do reštaurácie. Spišská Sobota je krásna a historická obec, ktorá ponúka ideálne prostredie pre vaše romantické rande.

Cyklovýlet po Tatranskej cyklotrase

Ak si chcete užiť vaše rande na bicykloch, stretnite sa v cyklopredajni, kde si požičiate bicykle a helmy. Vydajte sa na cestu po Tatranskej cyklotrase. Cyklotrasa je dlhá asi 13 km a vedie z Popradu do Tatranskej Lomnice. Počas jazdy na bicykloch si užite krásnu scenériu Tatier. V priebehu cyklovýletu sa môžete zastaviť na piknik pri jazere Štrbské pleso. Navštívte symbolický hřbitov v Starom Smokovci, kde sú pochované významné osobnosti Tatier. Pokiaľ vyrazíte ráno, budete mať okolo poludnia určite hlad. Zájdite si teda na obed do reštaurácie v Tatranskej Lomnici. Vystúpte lanovkou na Skalnaté pleso a užite si panoramatický výhľad na Tatry. Prejdite sa po Lomnickom štíte a užite si horskú atmosféru. Na záver si môžete zájsť na drink do baru v Tatranskej Lomnici a potom sa vrátiť sa na bicykli späť do Popradu. Dĺžku trasy voľte podľa vašej fyzickej kondície a časových možností. Tatranská cyklotrasa je skvelý spôsob, ako si užiť romantické rande v krásnej prírode Tatier.

Piknik v Národnom parku Vysoké Tatry

Vysoké Tatry sú najvyšším pohorím Karpát a domovom mnohých krásnych jazier, hôr a údolia. Sú vzdialené asi 15 km od Popradu. Do Vysokých Tatier sa môžete dostať autom, autobusom alebo vlakom. Nádherná príroda Národného parku Vysoké Tatry je ideálnym miestom pre váš romantický piknik. Vyberte si nejaké pokojné miesto pri niektorom z horských jazier (Štrbské pleso, Popradské pleso a Skalnaté pleso) alebo v lese a užite si spoločné chvíle v prírode. Nezabudnite si vziať so sebou dostatok jedla a pitia na celý deň. Počasie vo Vysokých Tatrách sa môže rýchlo zmeniť, preto si so sebou vezmite oblečenie do každého počasia.

Plavba na pramici po rieke Poprad

Pre netradičný zážitok môžete absolvovať plavbu na pramici po rieke Poprad. Schôdzku začnite pri moste na Riečnej ulici, kde sa stretnete so sprievodcom a nastúpite na pramicu. Sprievodca vám povie zaujímavosti o histórii a kultúre Popradu a ukáže vám najzaujímavejšie pamiatky. Môžete si dať piknik na palube pramice a vychutnať si pokoj a pohodu. Plavba trvá asi hodinu a končí pri moste na Štefánikovej ulici. Ak budete mať ešte trochu času, môžete si zájsť na pohár alebo sa prejsť po centre Popradu. Vychutnajte si plavbu po rieke Poprad a užite si krásnu scenériu Tatier.

Návšteva termálnych parkov

Hoci to nie je tradične športová aktivita, návšteva termálneho parku, ako je Aquacity Poprad, ponúka relaxáciu a zábavu v jednom. Môžete si užiť spoločné kúpanie v termálnych bazénoch s výhľadom na Tatry. Aj také rande vám môže spríjemniť celý deň. Tento tip je vhodný na zoznamovanie ľudí všetkých vekových kategórií.

Korčuľovanie na zimnom štadióne, lyžovanie, snowboarding

V zimných mesiacoch môžete navštíviť miestny zimný štadión a užiť si spoločné korčuľovanie. Je to zábavný a aktívny spôsob, ako sa bližšie spoznať pri športovej aktivite. A pokiaľ budú snehové podmienky priať, môžete si zájsť spoločne zajazdiť na lyžiach alebo na snowboarde. V Tatrách nájdete mnoho lyžiarskych stredísk s rôznou obtiažnosťou zjazdoviek. Pre začiatočníkov je vhodné lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica, pre skúsených lyžiarov a snowboardistov si zvoľte stredisko Lomnický štít.

Výlet na konskom chrbte

Objavte krásu Popradu a jeho okolia na koni. Niekoľko rančov v okolí ponúka jazdu na koni pre všetky úrovne skúseností, od začiatočníkov po pokročilých. Hovorí sa, že pohľad na svet z konského chrbta je najkrajší, tak to otestujte na vlastnej koži.

Tieto aktivity ponúkajú skvelú príležitosť pre páry, ktoré chcú prežiť niečo nové, zatiaľ čo spoločne objavujú krásy Popradu a jeho okolia a bližšie sa zoznamujú.


Podobné články

7 tipov na kultúrne rande v Žiline

Chcete pozvať partnera (partnerku) na nejaké originálne kultúrne rande? Poradíme Vám kam!

Zoznamovať sa jednoducho nevieme

Zoznamovanie ... Očakávame, že to pôjde samo. Bude to jednoduché, príjemné, samozrejmé. Väčšinou sa spoliehame na náhodu, osud. Tak to ale, bohužiaľ, funguje väčšinou len v romantických filmoch.

Tipy na kultúrne rande v Nitre

Nižšie vám prinášame 9 tipov na prvé rande v Nitre. Tieto tipy sú určené nielen pre milovníkov kultúry, umenia a histórie, ale aj osoby, ktoré chcú ísť na prvú schôdzku inam ako na šálku dobrej kávy alebo pohár vína.

Kam na kultúrne rande v Bratislave?

Nechcete ísť do kaviarne alebo na večeru, ale skôr stráviť Vaše prvé spoločné rande niekde v spoločnosti? Ponúkame Vám niekoľko tipov na kultúrne rande.

Typy mužov, ktorým sa ženy oblúkom vyhýbajú

Každá žena má už nejakú životnú skúsenosť, čo sa partnerských vzťahov týka a pokiaľ sa jedná o skúsenosť negatívnu, verte, že pri hľadaní nového partnera bude zaiste opatrnejšia. Niektorí partneri sú nám nesympatickí ihneď od začiatku, k iným si vytvárame negatívny postoj, až po bližšom zoznámení. Ak však nechcete zažiť ďalší rozchod alebo rozvod, je lepšie hľadať takého muža, ktorý typovo nezodpovedá tomu, s ktorým ste práve vzťah ukončili.

Ste stále sami? Čo robíte zle?

Ste už príliš dlho bez partnera, hoci všetci okolo vás si už niekoho pre život našli? Stáva sa vám v poslednej dobe čoraz častejšie, že dostávate pozvánky na svadby od všetkých svojich priateľov, chodíte na kávu so svojimi kamarátkami, ktoré čakajú alebo už majú malé dieťa a vy stále nič? Začínate byť z tohto stavu zúfalá? Potom je na čase niečo s tým urobiť. Byť sám, nie je len problémom žien. Ženy si však túto skutočnosť začnú uvedomovať oveľa skôr ako muži. Rovnako tak nie je úplne v poriadku, keď tridsaťročný muž býva stále u svojej mamičky a čaká, že si ho tá pravá raz sama nájde. Nezúfajte však, nie ste v tom sami. Nezadaných ľudí je na svete naozaj veľa. Ide len o to, ako sa k tomuto problému staviate, či ho chcete riešiť a túžite po tom nájsť si veľkú lásku, alebo či vám tento stav plne vyhovuje a nikoho v podstate nehľadáte.

Najnovšie články

Kam ísť v Považskej Bystrici na obed alebo večeru?

V Považskej Bystrici sa nachádza mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú chutné a kvalitné jedlo a príjemné prostredie pre vaše prvé rande. Inšpirujte sa našimi 5 tipmi a užite si dokonalý gastronomický zážitok v spoločnosti vašej drahej polovičky.

6 tipov na rande v kaviarni v Považskej Bystrici

Hľadáte útulnú a príjemnú kaviareň v Považskej Bystrici, kde si dať prvé rande? Tu je niekoľko tipov s dobrým hodnotením.

Tipy na zoznamovanie v Považskej Bystrici pre rôzne vekové skupiny

V Považskej Bystrici existuje nespočetné množstvo miest a aktivít, ktoré môžu podporiť zoznamovanie ľudí všetkých vekových kategórií. Nižšie sme pre vás spísali niekoľko tipov na zoznamovanie mladistvých, ľudí stredného veku i seniorov.

Kam na športové (vonkajšie) rande v Považskej Bystrici?

V Považskej Bystrici a jej okolí nájdu milovníci športu a prírody veľa možností, ako si užiť aktívne rande v krásnom prostredí. Tu je niekoľko tipov, ktoré môžu obohatiť vaše prvé rande.

Originálne tipy na rande v Považskej Bystrici

Hľadáte niečo naozaj originálne pre vaše prvé rande v Považskej Bystrici? Nenechajte sa zlákať bežnými tipmi, ako je večera alebo kino a skúste niektorý z týchto netradičných nápadov.

10 tipov na kultúrne rande v Považskej Bystrici

Považská Bystrica ponúka mnoho možností pre kultúrne rande, či už máte radi umenie, históriu, hudbu alebo divadlo. Tu je 10 tipov, ktoré vám pomôžu naplánovať nezabudnuteľný deň (večer).