Zoznamka recenzia: Zoznámenie Ilony
Dobrý deň.
Na zoznamku Elitedate ma upozornila kamarátka - jedného dňa mi jednoducho od nej pristál v schránke odkaz s tým, že to tam mám skúsiť a zaregistrovať sa.
Mala som viac ako 43 rokov, keď ma po sedemročnom vzťahu opustil priateľ. Pretože to prišlo zo dňa na deň, bez akéhokoľvek náznaku, bola som z toho veľmi rozrušená a vôbec som si nedokázala predstaviť, ako sa vo svojom veku budem zoznamovať, keď nikam nechodím, kamarátky sú zadané a ja okrem cesty do práce nič iné nepoznám. A že som nechcela zostať sama, to bolo viac než jasné, deti už mám dospelé a nepotrebujú ma toľko.
Preto pre mňa internetová zoznamka bola riešením. Síce mi pár ľudí nahováralo, že nikto normálny sa takto nezoznamuje, ale chcela som to skúsiť. Zaregistrovala som sa na Elitedate necelý mesiac pred Vianocami a na Vianoce som už nebola sama. Oslovilo ma niekoľko mužov, ale najviac ma zaujal jeden, ktorý býval neďaleko. V parametroch hľadania som si vtedy objednala svoj kraj, nestála som o lásku na diaľku. Chcela som niekoho, kto bude vedľa mňa večer zaspávať a ráno sa vedľa mňa prebúdzať. Postupne sme si vymenili zopár správ a zistili sme, že sa teoreticky môžeme poznať už dávno, z detstva. O to zvedavejší sme boli na osobné stretnutie. To sa uskutočnilo asi 14 dní pred Vianocami. Ešte v ten týždeň mal priateľ narodeniny, tak som ho pozvala do divadla a už to išlo. Veci vzali rýchly spád, stretali sme sa denne a na Vianoce už býval u mňa. V našom veku nie je čas strácať čas.
Bezchybne zapadol do rodiny, hrozne si rozumie s mojím bratom. Aj keď sme zistili hneď na začiatku, že veľa spoločných záujmov nemáme, priateľ rýchlo podľahol tým mojim - práca na záhrade (skôr býval v byte), cykloturistika, prechádzky, vodáctvo. Okrem tancovania sa zatiaľ pustil do všetkého, čo som mu ponúkla a ako rád hovorí, so mnou sa mu páčia všetky aktivity, ktoré už roky nerobil.
Len pre zaujímavosť - priateľovi predpovedala zoznámenie veštica, ktorú navštívil asi mesiac pred registráciu na Elitedate. Vyslovene mu povedala, že sa zoznámi na Vašej zoznamke, že si nájde pani s domom, pretože žiť v byte v centre mesta sa mu nepáčilo.
Po pol roku sme stále šťastní a plní života. Vďaka Vám máme obaja zase pocit, že život stojí za to, keď má človek po boku niekoho, o koho sa môže vždy oprieť.
Ilona V.
Titulná fotografia je ilustračná z dôvodu zachovania súkromia zoznámeného páru.
Skúsenosti so zoznamkami
Zoznamka recenzia: Zoznámenie Jiřiny
Naozaj som sa vďaka Vašej zoznamke spoznala s mužom. O to väčšie prekvapenie bolo, že od seba bývame necelých 12km. Ja osobne do mesta dochádzam denne za prácou a napriek tomu sme sa nikdy nestretli.
Zoznamka recenzia: Zoznámenie Danky a Aničky
Sme s Aničkou dôkazom toho, že sa dá na zoznamke nájsť trvalý vzťah. Pred 6 mesiacmi sme si dali prvé rande, potom druhé, tretie .... A ako sme na tom teraz? Dohodli sme sa na registrovanom partnerstve. V marci 2021 do toho ideme. Danka
Zoznamka recenzia: Zoznámenie P.B.
Dobrý deň, rád by som sa s Vami podelil o skúsenosť s Vašou firmou. V januári som ukončil dlhoročný vzťah s vydatou partnerkou a zrazu som zostal opustený. Začal som prezerať rôzne "zoznamky". U Vás ma zaujalo "zoznámenie bez rizika". Nedočkavo som otváral poštu a čítal ten som Vami odporúčanej ponuky. Začal som si dopisovať s pani, ktorá mala rovnakú skúsenosť so zadaným partnerom. Dopisovanie sme začali 14 dní pred vypršaním, mnou zaplateným termínom inzercia ......
Zoznamka recenzia: Zoznámenie Alana
Chceli sme sa aj vidieť, ale bývam v Rakúsku a tak to bolo trochu zložité, ale ona sa nevzdávala. Videli sme sa až po mesiaci písania a padli sme si do oka. Je ale ťažké mať vzťah na diaľku. Takže dúfam, že to vydrží. Keď sa ale dvaja majú radi a dôverujú si, tak to fungovať bude :)
Zoznamky nie sú pre zúfalcov, už to vieme
Na prelome roku 2021 a 2022 sme si založili oba zoznamky. 1.2.2022 sme mali prvé rande, 12.6.2022 sme sa zosťahovali a 9.9.2023 sme sa vzali.
Zoznamka recenzia: Zoznámenie Pavla
Našiel som si tu úžasnú ženu. Najprv sme si písali, musím sa priznať, ona bola tá iniciatívna. Potom sme si volali. Po mesiaci sme mali prvé rande, bolo nádherné. Prežili sme spolu krásny Silvester. Teraz si voláme každý deň, niekedy aj dve hodiny.