Čo napísať v prvých správach?

Ako prelomiť ľady pri online konverzácii?
Napísať niekomu novému cez internet nie je jednoduché. Je pochopiteľné, ak máte obavy z negatívnej alebo žiadnej reakcie. Ako prelomiť ľady pri online konverzácii, aby ste druhú stranu zaujali a dostali odpoveď?

Prihlásili ste sa do online zoznamky a narazili ste na niekoho zaujímavého. Čo napísať? Tu je niekoľko tipov.  

Zvoľte správny čas

Možno ste nočná sova, ktorá trávi noci pri notebooku, no nie všetci tak žijú. Keď si chcete začať písať s niekým novým, prispôsobte tomu čas. Píšte skôr počas dňa a v rámci voľného času. Nielenže uľahčíte konverzáciu, ale to tiež o vás niečo napovie, ako keby ste posielali správy o 2 ráno. 

Buďte konkrétni

Keď začínate komunikovať s niekým novým, snažte sa byť konkrétni, aby mohla konverzácia plynúť. Na otázku: „Ako sa máš?“ neodpovedajte jednoduchým „Dobre.“ Skúste byť špecifickejší a napíšte napríklad: „Mám sa dobre. Dnes som sa prihlásila na nový tanečný kurz“ a podobne. Dajte druhej strane niečo konkrétne, čoho sa môže chytiť. 

Nájdite spoločný záujem

Ak ste partnera našli na online zoznamke, zrejme vás niečo zaujalo v jeho profile. Môže to byť napríklad spoločný koníček. Spoločný záujem je skvelý spôsob, vďaka ktorému bude konverzácia zaujímavá pre obe strany. 

K odpovediam pridajte otázky

Kto sa pýta, vedie konverzáciu. Aby komunikácia plynula, pokladajte otázky, ktoré ju budú posúvať ďalej. Ak sa vás partner niečo spýta, k odpovedi pripojte otázku. Napríklad: „Dnes som sa prihlásila na nový tanečný kurz. Tancuješ rád?“ 

Nebojte sa hovoriť o sebe

Keď komunikujete s niekým novým, snažíte sa jeden druhého spoznať. Nemajte obavy rozprávať o sebe a načrtnúť partnerovi, akým človekom ste. Buďte úprimní. Klamať o sebe na internete je jednoduché, no pri osobnom stretnutí alebo vo vzťahu to už nebude fungovať. Ak nie ste veľmi aktívni, nepredstierajte, že každý víkend chodíte po horách alebo bicyklujete len preto, aby ste druhú stranu zaujali. Buďte sami sebou.

Nepremýšľajte nad tým príliš

Ak sa vám niekto páči, oslovte ho. Napíšte aspoň krátku správu. Nečakajte a nepremýšľajte nad tým priveľmi. Myslite na to, že začať konverzáciu s niekým novým, nie je pre nikoho jednoduché. Ak máte obavy, nie ste v tom sami. 

Na konverzáciu netlačte. Nechajte ju voľne plynúť. Po pár správach uvidíte, či sa s druhým chcete stretnúť. 

Aby ste partnerovi uľahčili začiatok konverzácie, pridajte do svojho profilu na ELITE Date otázky.

Najnovšie články

5 tipov, ako randiť cez tinder

Tinder je jedna z najznámejších online zoznamiek, ktorú využívajú tisíce užívateľov po celom svete. Ako randiť cez tinder? Tu je päť tipov.

6 krokov, ako začať konverzáciu na zoznamke ľahko po každý krát

Prvý dojem neurobíte dvakrát. Rovnako to platí i pri poslaní prvej správy na zoznamke. Ak ste našli niekoho, kto sa vám páči, isto chcete poslať správu, na ktorú odpíše. Neničte si zbytočne svoje šance. Tu je niekoľko tipov, ako si začať dopisovať.

3 najobľúbenejšie zoznamky zadarmo na Slovensku

Zoznámiť sa cez internet je najrýchlejší spôsob, ako spoznať niekoho nového. Mnoho ľudí hľadá cez internet niekoho na flirt alebo vážny vzťah. Aké sú 3 najobľúbenejšie zoznamky na Slovensku, za ktoré nemusíte platiť?

Ako si vybrať správnu online zoznamku?

“Spoznali sme sa cez zoznamku” je nové “spoznali sme sa v bare”. Online randenie je v dnešnej dobe bežným spôsobom, ako stretnúť niekoho nového. Ste v online randení nováčik, prípadne sa vám nedarí spoznať niekoho podľa vašich predstáv? Poradíme vám.

5 veci, ktoré by nikdy nerobte na prvom rande

Konečne ste cez internet našli niekoho, s kým si rozumiete a čaká vás prvé rande. Pravedpodobne ste nervózni a premýšľate, ako bude stretnutie prebiehať. Ak chcete, aby vaše rande dopadlo dobre, vyhnite sa týmto veciam.

4 miesta, kde stretnúť niekoho nového (a nie je to bar)

Je niečo horšie, než snažiť sa spoznať niekoho nového v bare? Väčšinou sú bary preplnené a hlučné, alebo naopak príliš prázdne a vy nemáte koho osloviť. Ak chcete stretnúť niekoho nového, skúste zamieriť na tieto miesta.

Podobné články

Kde robíte chyby pri zoznamovaní?

Prestal vás už baviť váš single život? Túžite po láske? Chcete si užívať spoločnosť niekoho, kto vás bude bezvýhradne milovať, niekoho, na koho sa budete môcť spoľahnúť a s kým budete prežívať krásne chvíľky? Potom je na čase začať hľadať toho pravého! Aké zoznamovacie chyby robíte pri hľadaní partnera najčastejšie? Prečo sa opakovane stretávate s neúspechom? Prečo si vás muži sami od seba príliš nevšímajú, nepozývajú vás na schôdzky, po prvom rande sa už neozvú alebo vám jednoducho oznámia, že sa ešte viazať nechcú? Zrejme robíte niečo, čím partnerov odradíte ešte predtým, ako dostanú možnosť vás bližšie spoznať!

Odmietnutie - koniec sveta alebo skvelá príležitosť?

Dúfali ste, že získate srdce vášho nového objavu, ale odmietol / la vás? Ste z toho nešťastný alebo je vám to jedno? Čo pre vás odmietnutie znamená? Koniec zmyslu vášho života alebo príležitosť stretnúť niekoho lepšieho?

Ako si získať muža

Rozhodli ste sa, že nastal správny čas na to, aby ste si našli muža? Pripadá vám to ako nadľudská úloha? V skutočnosti to nie je zas také ťažké, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Väčšina nezadaných mužov si totiž želá tiež sa s niekým zoznámiť. Poradíme vám pár tipov, ktoré vám dodajú pri zoznamovaní odvahu.

Plánujete sa zoznámiť s rodičmi svojej partnerky? Poradíme vám, ako sa im zapáčiť!

Máte v pláne zoznámiť sa s rodičmi svojej drahej polovičky? Dobre sa na to pripravte, musíte na nich urobiť dobrý dojem. Poradíme vám, ako na to.

Ste už dlho sami? Tak na toto pozor!

Ste už dlho sami a nedarí sa vám nájsť si nikoho vhodného? Čím to môže byť? Čím dlhšie ste totiž sami, tým ťažšie je "zvyknúť si" opäť na nejaký vzťah. Aké sú najhoršie vlastnosti dlhodobo nezadaných?

Slovníček internetového randenia

So stále vzrastajúcou obľubou internetového zoznamovania bolo len otázkou času, kedy získa online hľadanie partnera vlastný slovník výrazov. Nemôže za to samozrejme len samotné zoznamovanie. Vek mobilov a rýchla komunikácie nahráva cudzím výrazom, ktorej Čeština ani Slovenčina nestačí v prekladaní. Viete o aké názvy ide?