Čo napísať v prvých správach?

Ako prelomiť ľady pri online konverzácii?
Napísať niekomu novému cez internet nie je jednoduché. Je pochopiteľné, ak máte obavy z negatívnej alebo žiadnej reakcie. Ako prelomiť ľady pri online konverzácii, aby ste druhú stranu zaujali a dostali odpoveď?

Prihlásili ste sa do online zoznamky a narazili ste na niekoho zaujímavého. Čo napísať? Tu je niekoľko tipov.  

Zvoľte správny čas

Možno ste nočná sova, ktorá trávi noci pri notebooku, no nie všetci tak žijú. Keď si chcete začať písať s niekým novým, prispôsobte tomu čas. Píšte skôr počas dňa a v rámci voľného času. Nielenže uľahčíte konverzáciu, ale to tiež o vás niečo napovie, ako keby ste posielali správy o 2 ráno. 

Buďte konkrétni

Keď začínate komunikovať s niekým novým, snažte sa byť konkrétni, aby mohla konverzácia plynúť. Na otázku: „Ako sa máš?“ neodpovedajte jednoduchým „Dobre.“ Skúste byť špecifickejší a napíšte napríklad: „Mám sa dobre. Dnes som sa prihlásila na nový tanečný kurz“ a podobne. Dajte druhej strane niečo konkrétne, čoho sa môže chytiť. 

Nájdite spoločný záujem

Ak ste partnera našli na online zoznamke, zrejme vás niečo zaujalo v jeho profile. Môže to byť napríklad spoločný koníček. Spoločný záujem je skvelý spôsob, vďaka ktorému bude konverzácia zaujímavá pre obe strany. 

K odpovediam pridajte otázky

Kto sa pýta, vedie konverzáciu. Aby komunikácia plynula, pokladajte otázky, ktoré ju budú posúvať ďalej. Ak sa vás partner niečo spýta, k odpovedi pripojte otázku. Napríklad: „Dnes som sa prihlásila na nový tanečný kurz. Tancuješ rád?“ 

Nebojte sa hovoriť o sebe

Keď komunikujete s niekým novým, snažíte sa jeden druhého spoznať. Nemajte obavy rozprávať o sebe a načrtnúť partnerovi, akým človekom ste. Buďte úprimní. Klamať o sebe na internete je jednoduché, no pri osobnom stretnutí alebo vo vzťahu to už nebude fungovať. Ak nie ste veľmi aktívni, nepredstierajte, že každý víkend chodíte po horách alebo bicyklujete len preto, aby ste druhú stranu zaujali. Buďte sami sebou.

Nepremýšľajte nad tým príliš

Ak sa vám niekto páči, oslovte ho. Napíšte aspoň krátku správu. Nečakajte a nepremýšľajte nad tým priveľmi. Myslite na to, že začať konverzáciu s niekým novým, nie je pre nikoho jednoduché. Ak máte obavy, nie ste v tom sami. 

Na konverzáciu netlačte. Nechajte ju voľne plynúť. Po pár správach uvidíte, či sa s druhým chcete stretnúť. 

Aby ste partnerovi uľahčili začiatok konverzácie, pridajte do svojho profilu na ELITE Date otázky.

Najnovšie články

Ako nájsť lásku, keď ste introvert

Byť introvert je nádherné. Vystačíte si sami, premýšľate a ste skvelí pracovníci. Lenže všetci si prajú byť milovaní, introvertov nevynímajúc. K tomu však potrebujete ísť medzi ľudí, však? A to je niečo, čomu sa väčšina introvertov radšej vyhýba. Nezúfajte, životnú lásku môžete nájsť i bez toho, aby ste sa prepli na extroverta. Poďme prebrať, ako na to.

Chcete randiť? Zmeňte uvažovanie!

Najsympatickejší človek je tak akurát sebavedomý, dôveryhodný, nenásilne atraktívny a je s ním zábava. Chcete byť práve takým? Prajete si už dlho rande, nikto sa s vami ale nechce stretnúť? Stále netušíte, ako vyzerať sebavedome?

Zoznámenie na pracovisku

V práci trávime prevažnú väčšinu svojho života. Niet sa čomu čudovať, že až 60 % vzťahov vzniklo práve na pracovisku.

Využite reč tela a získajte tak kontakt

Neverbálna komunikácia tvorí až 80 % vášho prejavu. Využite tajný jazyk tela a zaručte si, že tak vždy získate kontakt na svoj vyvolený objekt.

Pozor na neférové zoznamky!

Na niektorých zoznamkách sa môžete stretnúť s lákavými ponukami, ako je mesačné prémiové členstvo zdarma alebo VIP členstvo za symbolický poplatok. Divili by ste sa, koľko užívateľov na takéto  ponuky reaguje a vôbec netuší, čo ich po skončení tohto „výhodného obdobia“ čaká. Háčik väčšinou spočíva v automatickom predlžovaní VIP členstva, strhávanie platieb na ďalšie obdobie a vo veľmi zložitom odhlásení zo zoznamky.

Ako flirtovať cez esemesky

Technológie sú už celkom bežnou súčasťou moderného randenia. Ukážeme vám, ako môžete flirtovať len s pomocou telefónu. Zoznámte sa s niekým na zoznamke a než sa budete môcť stretávať  tvárou v tvár, užite si flirtovanie pomocou esemesiek.

Podobné články

Ako zaujať ženu?

Nie je balenie dievčat a žien vašou silnou stránkou? Neviete, ako ženu zaujať? Dáme vám pár osvedčených rád, po ktorých vám každá slečna (dáma) padne do náručia.

Ako má vyzerať podľa mužov ideálna žena?

Hovorí sa, že ideálne partnerka (partner) neexistuje, napriek tomu sa však väčšina z nás snaží k akémusi pomyselnému ideálu priblížiť. Ako si muži predstavujú ideál dokonalej partnerky? Ako by mala taká žena vyzerať? Ako by sa mala správať a aké by mala mať vlastnosti? Je za tento ideál považovaná naozaj krásna, štíhla, atraktívna blondína s veľkými prsiami, ako si väčšina z nás myslí?

Prvé osudové sekundy pre vzťah

O dôležitosti prvého dojmu sa dočítate všade. Málokedy sa ale dozviete, že ten naozajstný prvý dojem sa utvára len zhruba pätnásť sekúnd. Tak málo nám totiž stačí na rozhodnutie, či s tým druhým chceme formovať budúcnosť, alebo nie. Čo teda hrá tú najdôležitejšiu úlohu?

Čo uviesť do profilu na zoznamke a čo nie?

Sedíte práve pri počítači a snažíte sa vytvoriť svoj prvý profil na internetovej zoznamke? Neviete ako na to? Zvažujete či do neho dať, či nedať vašu fotografiu? Ako profil vyplniť, aby ostatných zaujal? Tým, že si kladiete celý rad otázok, robíte správne. Jedine, tak, že budete o svojom profile chvíľu premýšľať a pokúsite sa ho vyplniť inak, než ostatní, dosiahnete to, že vás osloví väčší počet partnerov. Uvedomte si, že profil je totiž to prvé a jediné, na základe čoho sa potenciálni partneri rozhodujú. Keď ich zaujme, kontaktujú vás, keď nie, skúsia svoje šťastie inde. Ak stále neviete, ako svoj profil na zoznamke vytvoriť, skúste si prejsť naše tipy a návody, čo do profilu uviesť a čoho sa vyvarovať.

Zoznamujte sa bezpečne!

Chceli by ste sa s niekým zoznámiť? Uvažujete o online zoznamovaní? Zoznamovanie pomocou "inzerátov" na internete je pohodlné, rýchle a nemusíte sa zaňho hanbiť. Online zoznamovanie so sebou prináša okrem veľkej rady pozitív aj nejaké riziká. Poradíme vám, ako sa im vyhnúť.

Toto prvý mesiac vzťahu nerobte!

Začali ste spolu chodiť len nedávno a už to vyzerá, že váš vzťah nevydrží? Možno robíte niečo zle! Prvé krôčiky vo vzťahu sú rovnako dôležité, ako celé prvé rande. Upevňujete bezprostredný dojem a zároveň ovplyvňujete to, ako vás bude váš partner vnímať. Ak to zahráte správne, bude oveľa tolerantnejší k vašim chybám. Tak, aké sú teda základné pravidlá na prvý mesiac vzťahu?