Čo napísať v prvých správach?

Ako prelomiť ľady pri online konverzácii?
Napísať niekomu novému cez internet nie je jednoduché. Je pochopiteľné, ak máte obavy z negatívnej alebo žiadnej reakcie. Ako prelomiť ľady pri online konverzácii, aby ste druhú stranu zaujali a dostali odpoveď?

Prihlásili ste sa do online zoznamky a narazili ste na niekoho zaujímavého. Čo napísať? Tu je niekoľko tipov.  

Zvoľte správny čas

Možno ste nočná sova, ktorá trávi noci pri notebooku, no nie všetci tak žijú. Keď si chcete začať písať s niekým novým, prispôsobte tomu čas. Píšte skôr počas dňa a v rámci voľného času. Nielenže uľahčíte konverzáciu, ale to tiež o vás niečo napovie, ako keby ste posielali správy o 2 ráno. 

Buďte konkrétni

Keď začínate komunikovať s niekým novým, snažte sa byť konkrétni, aby mohla konverzácia plynúť. Na otázku: „Ako sa máš?“ neodpovedajte jednoduchým „Dobre.“ Skúste byť špecifickejší a napíšte napríklad: „Mám sa dobre. Dnes som sa prihlásila na nový tanečný kurz“ a podobne. Dajte druhej strane niečo konkrétne, čoho sa môže chytiť. 

Nájdite spoločný záujem

Ak ste partnera našli na online zoznamke, zrejme vás niečo zaujalo v jeho profile. Môže to byť napríklad spoločný koníček. Spoločný záujem je skvelý spôsob, vďaka ktorému bude konverzácia zaujímavá pre obe strany. 

K odpovediam pridajte otázky

Kto sa pýta, vedie konverzáciu. Aby komunikácia plynula, pokladajte otázky, ktoré ju budú posúvať ďalej. Ak sa vás partner niečo spýta, k odpovedi pripojte otázku. Napríklad: „Dnes som sa prihlásila na nový tanečný kurz. Tancuješ rád?“ 

Nebojte sa hovoriť o sebe

Keď komunikujete s niekým novým, snažíte sa jeden druhého spoznať. Nemajte obavy rozprávať o sebe a načrtnúť partnerovi, akým človekom ste. Buďte úprimní. Klamať o sebe na internete je jednoduché, no pri osobnom stretnutí alebo vo vzťahu to už nebude fungovať. Ak nie ste veľmi aktívni, nepredstierajte, že každý víkend chodíte po horách alebo bicyklujete len preto, aby ste druhú stranu zaujali. Buďte sami sebou.

Nepremýšľajte nad tým príliš

Ak sa vám niekto páči, oslovte ho. Napíšte aspoň krátku správu. Nečakajte a nepremýšľajte nad tým priveľmi. Myslite na to, že začať konverzáciu s niekým novým, nie je pre nikoho jednoduché. Ak máte obavy, nie ste v tom sami. 

Na konverzáciu netlačte. Nechajte ju voľne plynúť. Po pár správach uvidíte, či sa s druhým chcete stretnúť. 

Aby ste partnerovi uľahčili začiatok konverzácie, pridajte do svojho profilu na ELITE Date otázky.

Najnovšie články

10 skvelých online profilov

Je váš online profil na zoznamke nezaujímavý? Inšpirujte sa týmito vtipnými profilmi.

9 tipov ako urobiť dobrý prvý dojem

Čaká vás prvé rande s niekým, s kým ste sa spoznali cez online zoznamku? Prvý dojem druhý krát neurobíte, preto sa na prvé stretnutie dobre pripravte. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu.

Zoznamka pre milionárov či milovníkov slaniny. Aké sú najzvláštnejšie zoznamky, na ktoré sa môžete prihlásiť?

Hľadáte podobne zmýšľajúceho partnera s rovnakými záujmami? Skúste online zoznamku. Prihlásiť sa môžete nielen na zoznamku pre športovcov alebo študentov, ale napríklad i na zoznamku pre bohatých či pre milovníkov slaniny.

6 tipov, ako vytvoriť dobrý profil na zoznamke

Vytvoriť si profil, ktorý upúta každého, je jednoduché. Vy však nechcete prilákať hocikoho. Chcete zaujať tú správnu osobu. Tu sú naše tipy, ako na to.

5 krokov ako sa vysporiadať s ghostingom

Spoznali ste sa s niekým novým, všetko prebiehalo skvele a on odrazu prestal odpovedať? Nereaguje na vaše správy a nezdvíha vaše hovory? Potom sa jedná o ghosting. Čo s tým?

7 najlepších tipov pre ženy, ktoré randia online

Máte za sebou ďalšie nevydarené rande, alebo ste už dlhšiu dobu sama? Ak randíte cez zoznamky nejaký ten piatok, ale nedarí sa vám nájsť partnera, tieto tipy vám pomôžu.

Podobné články

Možnosti zoznámenia

Možností, ako sa zoznámiť existuje celá rada. S vaším vysneným partnerom sa môžete zoznámiť pri akomkoľvek osobnom stretnutí, na internete pomocou online zoznamky, podaním klasického zoznamovacieho inzerátu do novín alebo trebárs cez Speed ​​dating. Otázkou však zostáva, ktorá z týchto variánt je pre vás tá najvhodnejšia a ktorú chcete využiť. Pýtate sa, aké výhody a nevýhody jednotlivé zoznamovacie možnosti poskytujú? Pozorne čítajte, všetko sa dozviete!

Ako si vybrať správnu online zoznamku?

“Spoznali sme sa cez zoznamku” je nové “spoznali sme sa v bare”. Online randenie je v dnešnej dobe bežným spôsobom, ako stretnúť niekoho nového. Ste v online randení nováčik, prípadne sa vám nedarí spoznať niekoho podľa vašich predstáv? Poradíme vám.

S kým si nikdy nezačínať

Kolega a kolegyňa v práci sú doteraz istým synonymom pre zakázanú lásku. Ešte viac sú ale vaši šéfovia. Je teda v dnešnej dobe ešte vôbec niekto, s kým by ste si radšej nemali nič začínať, hoci niekedy aj výnimky potvrdzujú pravidlo? Áno! Kto to je? To nájdete v našom článku.

Ste stále sami? Čo robíte zle?

Ste už príliš dlho bez partnera, hoci všetci okolo vás si už niekoho pre život našli? Stáva sa vám v poslednej dobe čoraz častejšie, že dostávate pozvánky na svadby od všetkých svojich priateľov, chodíte na kávu so svojimi kamarátkami, ktoré čakajú alebo už majú malé dieťa a vy stále nič? Začínate byť z tohto stavu zúfalá? Potom je na čase niečo s tým urobiť. Byť sám, nie je len problémom žien. Ženy si však túto skutočnosť začnú uvedomovať oveľa skôr ako muži. Rovnako tak nie je úplne v poriadku, keď tridsaťročný muž býva stále u svojej mamičky a čaká, že si ho tá pravá raz sama nájde. Nezúfajte však, nie ste v tom sami. Nezadaných ľudí je na svete naozaj veľa. Ide len o to, ako sa k tomuto problému staviate, či ho chcete riešiť a túžite po tom nájsť si veľkú lásku, alebo či vám tento stav plne vyhovuje a nikoho v podstate nehľadáte.

Zoznamovanie žien podľa veku

Ak sú ženy slobodné a bezdetné, zoznamujú sa väčšinou pomerne ľahko. Ak sú rozvedené a majú už z predchádzajúceho vzťahu nejaké deti, ide to o niečo horšie. A čo potom ženy, ktoré už sú v dôchodkovom veku a partner im zomrel? Ako sa líši úspešnosť zoznamovania s pribúdajúcim vekom?

Prvýkrát u vás doma

Keď žena súhlasí s návštevou u vás doma, pravdepodobne sa tešíte. Túto noc si stopercentne užijete! Lenže ženy aj okrem tohto konkrétneho dôvodu myslia aj na niečo iné. Z vášho bývania totiž dokážu vyčítať neuveriteľne veľa vecí o vašej osobnosti. Prečítajte si, čo si zaobstarať ešte predtým, než ju prvýkrát privediete do vášho kráľovstva. Jedine tak bude odchádzať s pocitom "To je ON!"